fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Архів новин природничо-географічного факультету

«Кіровоградська область. Ліси: розташування, обриси, назви

3 жовтня 2014 року в Науковій бібліотеці КДПУ імені В.Винниченка відбулася  презентація карти-схеми «Кіровоградська область. Ліси: розташування, обриси, назви». На презентації були присутні представники Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, Національної спілки краєзнавців України, державного архіву Кірвоградської області, представники Кіровоградської обласної федерації спортивного туризму, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, КОІППО імені Василя Сухомлинського, а також викладачі та студенти КДПУ імені В.Винниченка.

Автор карти – кандидат геогафічних наук, доцент Домаранський Андрій Олександрович працював над нею майже півтора роки, з моменту появи ідеї. У роботі йому допомагали працівники лісових господарств, студенти, викладачі, за що Андрій Олександрович висловлював їм вдячність під час презентації. Рецензентами роботи стали фахівці різних галузей: Мирза-Сіденко В.М. (кандидат біологічних наук), Гелевера О.Ф. (кандидат географічних наук), Громко Т.В. (кандидат філологічних наук), та Чорний О.В. (кандидат історичних наук).

Карта-схема є унікальною, оскільки вона містить 600 назв лісових масивів Кіровоградської області. При її створенні були використані топографічні карти, космічні знімки, карти лісових господарств, а також давні карти, на яких відображена територія сучасної Кіровоградської області. Проведена велика робота по встановленню назв лісів. Карта є надзвичайно корисною не лише для географів та істориків, а й для біологів та широкого кола краєзнавців.

Спеціально для студентів природничо-географічного факультету та всіх зацікавлених, у бібліотеці КДПУ імені В.Винниченка буде зберігатися декілька екзимплярів карти-схеми для вільного користування.

Висловлюємо велику вдячність Андрію Олександровичу і бажаємо ще багато творчих досягнень у майбутньому!

Інформація надана ректоратом.