
Участь студентів математиків у програмі «Transatlantic Academic and Cultural Exchange: Connecting U.S. and Ukrainian Students»
У межах програми «Transatlantic Academic and Cultural Exchange: Connecting U.S. and Ukrainian Students» студентки спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) Скрипник Дарина (ОП «Середня освіта (Математика та Інформатика», перший (бакалаврський) рівень вищої освіти), Гуртова Софія та Тупчієнко Римма (ОП «Середня освіта (Математика, Інформатика та Економіка, другий (магістерський) рівень вищої освіти) долучились до інтерактивних лекцій Mr. Kenneth BOGLE – досвідченого американського педагога з більш ніж 30-річним досвідом викладання математики та інформатики. Mr. Kenneth BOGLE працював координатором з використання комп’ютерів у навчанні, викладав Advanced Placement (AP) Computer Science і розробляв навчальні програми для різних комп’ютерних курсів. Він має два ступені магістра в Lehigh University: один в області статистичних досліджень в галузі освіти, а інший в галузі освітніх технологій.
Тематика лекцій була близька майбутнім учителям математики, адже охоплювала питання арифметики, відмінностей у системах вимірювання (зокрема, американській та українській), фінансові обчислення та ін.:
- The Arithmetic of it ALL.
- Size Matters: Measurement.
- Your Computer Is Not Perfect.
- Money! Money! Money! Money! Money!
- It’s a Law.
- Gee, I’m a Tree.
- I Have an Angle.
Під час лекцій відбувалося активне спілкування учасників англійською мовою, вони ділились національними традиціями та особливостями навчання, життя у своїх країнах, обговорювали культурні подібності та відмінності між Україною та США; порушували питання впливу культури та історії на формування суспільного устрою.
Подібні ініціативи відіграють важливу роль не лише у збагаченні знань і міжнародного досвіду студентів, а й у зміцненні освітніх і культурних зв’язків між країнами. Трансатлантичний обмін сприяє формуванню толерантності, міжкультурного порозуміння та спільному розв’язанню глобальних проблем, що є актуальними у сучасному світі.
Участь у таких програмах дає студентам можливість здобути нові навички, необхідні для професійного та особистісного розвитку, а також сприяє зміцненню міжнародної освітньої співпраці. Зокрема, для майбутніх учителів математики лекції Mr. Kenneth BOGLE стали однією із можливих моделей сучасного викладання математики, адже викладач наводив багато прикладів які демонстрували, що математика повсюдно нас оточує.
Онлайн зустрічі були записані, тому і викладачі також мали змогу ознайомитися зі змістом лекцій та особливостями методики викладання.
Матеріал підготувала Ботузова Юлія Володимирівна, д.пед.н., доцент кафедри математики та цифрових технологій