27 листопада розпочав роботу VІ Міжнародний конгрес «Етнодизайн у контексті відродження української національної ідентичності та європейської інтеграції»
27 листопада розпочав роботу VІ Міжнародний конгрес «Етнодизайн у контексті відродження української національної ідентичності та європейської інтеграції» (27-29 листопада 2024 року, м.Полтава), співорганізатором якого став ЦДУ ім.В.Винниченка.
Зокрема, до складу оргкомітету Конгресу увійшла Людмила Чистякова, доктор педагогічних наук, професорка, в.о. завідувача кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти, яка виступила на пленарному засіданні із вітальним словом та доповіддю на тему «Професійна підготовка майбутніх учителів на засадах українського етнодизайну в епоху цифрових технологій». Долучилися до роботи Конгресу викладачі та студенти секції технологічної та професійної освіти з виступами на секційних засіданнях, де представили цікаві і змістовні доповіді.
Такий захід є непересічною подією в світовому просторі. До Конгресу долучилися представники наукових спільнот Швеції, Грузії, Польщі та інших країн, народні і заслужені майстри мистецтв, представники музеїв і культурно-мистецьких організацій з усіх куточків України.
З вітальним словом звернулися до присутніх ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, заслужена працівниця освіти України, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки України докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України Гриньова Марина Вікторівна, професор, голова Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України, член Національної спілки художників України, експерт НАЗЯВО, завідувач кафедри дизайну Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ) Антонович Євген Антонович та інші почесні гості заходу.
Нині українці транслюють усьому світові неповторність і широкий талант. Не тільки мужні захисники і захисниці показують сьогодні стійкість й неймовірну силу протистояти ворогові, а й люди, які вимушено виїхали з країни, показують той великий пласт української культури, який утверджувався століттями.
Захід є важливим кроком у пошуку шляхів формування національної свідомості та збереження цінностей української культури, традицій, звичаїв і мистецтва.
Зичимо учасникам конгресу нових відкриттів, приємного спілкування та зміцнення української ідентичності!
Підготувала матеріали – Чистякова Л.О.