Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Участь доктора педагогічних наук Ботузової Юлії Володимирівни у закордонному Воркшопі «Цифрові технології в управлінні освітнім процесом»

Участь доктора педагогічних наук Ботузової Юлії Володимирівни у закордонному Воркшопі «Цифрові технології в управлінні освітнім процесом»

З 18 по 22 листопада 2024 року у Східно-Баварському технічному університеті Амберг-Вайден (ФРН) проходив Воркшоп «Цифрові технології в управлінні освітнім процесом» за участю представників п’яти українських університетів («Запорізька політехніка» – Наумик Валерій, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності; КПІ ім. Ігоря Сікорського – Цимбаленко Яна, уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції; КНУБА – Шпаков Андрій, проректор з навчально-методичної роботи; ОДАУ – Небога Тетяна, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків; ЦДУ ім. В. Винниченка – Ботузова Юлія) і німецьких колег.

Захід організовано в рамках проєкту DILLUGIS, спрямованого на цифровізацію адміністративних та освітніх процесів у закладах вищої освіти України та Німеччини.

Основна мета заходу полягала у обміні досвідом та налагодженням зв’язків з питань впровадження цифрових технологій в організаційно-управлінські процеси німецьких та українських університетів як основи для подальшого вдосконалення освітнього процесу.

Ключовими завданнями заходу стали:

- ознайомлення з сучасними тенденціями організаційної та адміністративної цифровізації в німецьких та українських університетах;

- презентація успішних проектів та інструментів діджиталізації організаційних та адміністративних процесів в університетах-учасниках проекту DILLUGIS;

- обмін досвідом та налагодження контактів щодо перспектив подальшої співпраці, зокрема на основі використання цифрових технологій.

Під час заходу учасники побували у трьох німецьких містах – трьох університетських центрах: університет двох міст OTH Amberg-Weiden (м. Амбер та м. Вайден), Публічний дослідницький університет Universität Regensburg (м. Регензбург).

19 листопада у м. Вайден відбулося відкритя воркшопу. Представники німецьких та українських університетів, презентували свої досягнення у сфері цифрової трансформації освіти.

ЦДУ ім. В. Винниченка представляла Юлія Ботузова із доповіддю «Current state and prospective directions of international cooperation of the Volodymyr Vynnychenko Central Ukrainian State University» («Сучасний стан та перспективні напрями міжнародного співробітництва ЦДУ»).

20 листопада у м. Амбер захід продовжився у надсучасній цифровій аудиторії університету OTH Amberg-Weiden, де відбулась зустріч із Marian Mure, директором Центру мов та компетенцій для Центральної та Східної Європи. Marian Mure також ініціювала дискусію щодо продовження та розширення проєкту DILLUGIS після завершення першої фази навесні 2025 року. Разом з колегами були обговорені можливості впровадження нових партнерських програм, збільшення академічної мобільності та створення і впровадження спільних онлайн-курсів.

21 листопада у м. Регенсбург був завершальний день активного воркшопу. Учасники відвідали Регенсбурзький університет за підтримки організації BAYHOST. Важливою частиною нетворкінгу була участь в заходах проф. Сюзани Лейст, проректора з мереж, інформації та діджиталізації Університета Регенсбурга. Обговорили особливості функціонування існуючого цифрового альянсу Баварських університетів та доцільність долучення до нього інших університетів. Учасники мали змогу ознайомитися з особливостями організаційних процесів університету та взяти участь в екскурсії містом. Цікавою та інформативною була зустріч із представниками BAYHOST, які поділилися баченням щодо розширення співпраці між баварськими та українськими університетами в рамках програм подвійних дипломів.

Німецькі колеги поділились досвідом впровадження цифрових інструментів у освітній процес університету, зокрема:

  • Використання порталу Primuss для повного управління освітнім процесом.
  • Створення цифрових платформ для академічної мобільності.
  • Організація короткострокових програм Blended Intensive Programmes (BIPs).
  • Впровадження інновацій у бібліотечні послуги з доступом 24/7.

Захід став важливим етапом для обміну досвідом, налагодження нових партнерств і визначення стратегій подальшого розвитку.

Щиро дякуємо організаторам: Катерині Антонюк та Дмитрові Антонюку, Ulrich Mueller, Marian Mure, Julia Heigl за надзвичайно теплий прийом, нові знайомства, обмін досвідом та надані можливості для перспективного розвитку нашого університету!

Матеріал підготувала Ботузова Юлія, доцент кафедри математики та цифрових технологій

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись