Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Штучний інтелект на передзахисті магістерських робіт в групі КН23М

Штучний інтелект на передзахисті магістерських робіт в групі КН23М

Штучний інтелект – один із сучасних і надзвичайно популярних нині напрямків розвитку інформаційних технологій. В різних галузях науки, освіти, виробництва є попит на системи, які використовують штучний інтелект. Саме це, напевне, і приваблює наших випускників. 19 листопада передзахист магітерських робіт на спеціальності комп’ютерні науки розпочався і завершився демонстрацією розробок так чи інакше орієнтованих на використання штучного інтелекту.

Зокрема Юлія Гордієнко розповіла про розробку голосового асистента з елементами штучного інтелекту. Юля зацікавилася цією темою ще на бакалавраті, але відтоді її розробка зазнала значних функціональних змін та удосконалень. Зокрема, у персоналізованого помічника добавився ще і можливості розпізнавати емоції користувача та пропонувати йому відповідні рекомендації.

Сергій Гриневич розповів свій досвід використання генеративного штучного інтелекту для створення навчальних матеріалів на основі флеш-карток. Розроблена ним система буде корисною для тих, хто вивчає іноземні мови або опановує складну термінологію. Освітня тематика виявилася цікавою і Микиті Шилову: його бентежить, як використовувати штучний інтелект в освіті так, щоб не нашкодити учням, а саме не сформувати у них надмірну залежність від ШІ та запобігти втраті критичного мислення. Розроблена Микитою освітня платформа якраз і призначена допомоти викладачам розробляти навчальні курси за допомогою штучного інтелекту, не втрачаючи здатності критично оцінювати отримані дані.

Олександр Савченко продовжує займатися розробкою комп’ютерних ігор. Але на цей раз він презентував гру, в якій за одного з гравців «грає» ML-агент, тобто модуль, побудований на алгоритмах машинного навчання (ML). Виграти в такій грі не просто.

Також були представлені «Бібліотека компонентів для проєктного дизайну» (Сергій Мельніков) та «Інтерактивний навчальний посібник з 3D-моделювання» (Олександр Бондаренко).

Всі виступи були якравими і цікавими. Можна сказати, що підготовка до захисту магістерських робіт вийшла на фінішну пряму, адже дату захисту вже призначено. Отже бажаємо нашим випускникам та їхнім науковим керівникам снаги і витримки, щоб добре підготуватись та успішно захистити свої проєкти.

Матеріал підготувала доцент кафедри ІПШІТО Ірина Лупан

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись