Осінній День відкритих дверей ФМПНТ
У межах профорієнтаційного проєкту «Я хочу тут вчитися» 7 листопада факультетом математики, природничих наук та технологій був проведений комунікаційно-профорієнтаційний захід «День відкритих дверей ФМПНТ».
На запрошення в.о. декана факультету Андрія Ткачука факультет відвідали учні та вчителі ліцею «Нова школа» Катеринівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, Карлівськького ліцею Соколівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, Бережинськського ліцею «Лідер» Первозванівської сільської ради та комунального закладу «Ліцей «Нова українська школа» Кропивницької міської ради». В заході взяли участь понад 100 учнів та учениць 10-11 класів цих закладів освіти.
Комунікація була організована у формі екскурсії локаціями кафедр факультету та кампусу для неформального спілкування студентів, учнів, вчителів та викладачів.
Кафедра менеджменту та підприємництва презентувала спеціальності 051 Економіка (Економічна безпека), 073 Менеджмент (Логістика) та 076 Підприємництво та торгівля (підприємництво, торгівля та цифровий бізнес), за якими готує бакалаврів та магістрів. Особливістю заходу було те, що викладачі провели ділову гру «Мій перший бюджет». Метою було не лише надати інформацію майбутнім абітурієнтам про освітні напрямки, а й долучити до вивчення азів фінансової грамотності. Саме завдяки такому спілкуванню молодь знайомиться з поняттями постійних і змінних та загальних і особистих витрат у сім'ї, визначенням, що таке бюджет витрат і доходів, профіциту та дефіциту бюджету тощо. Під час ділової гри учні та вчителі з цікавістю долучалися до діалогу, ставили запитання. Маємо надію, що більшість сьогоднішніх гостей у майбутньому стане нашими студентами.
Кафедра природничих наук і методик їхнього навчання має одну з найкращих матеріально-технічних баз в Україні. День відкритих дверей – це найкраща можливість продемонструвати її старшокласникам! Так майбутні абітурієнти мали змогу побачити особливості фізичних, біологічних, хімічних лабораторій, навіть відчути себе трохи справжніми науковцями-дослідниками природи.
У географічних кабінетах учнів ознайомили з цікавими картографічними виданнями, мінералами, переглянули відеопрезентації з численних навчально-польових практик та навіть зазирнути на скеледром. Для всіх охочих було проведено екскурсію в Музеї природи.
Викладачі кафедри презентували школярам спеціальності 014 Середня освіта (Фізика), 014 Середня освіта (Хімія, Біологія та здоров'я людини), 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, Хімія), 014 Середня освіта (Природничі науки), 014 Середня освіта (Географія) та краєзнавчо-туристична робота.
Представники кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту презентували учням спеціальності 014. Середня освіта (Технології), 122 Комп'ютерні науки, 126 Інформаційні системи та технології, 014 Середня освіта (Інформатика). Викладачки кафедри Людмила Ганенко та Світлана Шлянчак запропонували для присутніх захід «Micro:bit в дії: майстерня інновацій» а Людмила Чистякова майстерку з технології оброблення текстильних матеріалів «Осінні барви».
Викладачі кафедри математики та цифрових технологій надали можливість учням поринути у світ науки та техніки, дізнавшись більше про спеціальності, які ми пропонуємо, зокрема:
- Професійна освіта (Цифрові технології) – для тих, хто хоче стати професіоналом у сфері цифрових інновацій, здатним навчати та розвивати сучасні технології;
- Статистика (Інтелектуальний аналіз даних та цифрова економіка) – ідеальний вибір для тих, хто прагне глибоко зрозуміти сучасну економіку та аналіз даних, застосовуючи математичні інструменти в новітніх галузях;
- Середня освіта (Математика, інформатика та економіка) – для майбутніх педагогів, які хочуть не просто навчати, а й готувати школярів до вимог нового часу.
Кожна з цих спеціальностей відкриває широкі можливості для кар’єрного зростання. Учитель – це не лише педагог, але й наставник, який формує майбутнє покоління, прищеплюючи критичне мислення, аналітичні навички та любов до логіки. Завдяки ґрунтовним знанням і сучасним методикам, які наші студенти отримують на кафедрі математики та цифрових технологій, вони можуть легко адаптуватися до змін у сучасній освіті, впроваджуючи інноваційні підходи до навчання.
Під час заходу учні не лише пили чай зі смаколиками в теплій атмосфері, але й відвідували інтерактивні локації факультету. Велике захоплення викликала локація кафедри математики та цифрових технологій, де гості могли погратися з роботами, відчути себе винахідниками й дізнатися більше про технічні аспекти сучасного освітнього процесу. Завершенням зустрічі стало «ворожіння» на магічній кулі, яка обіцяла нашим гостям успіх та вдалий вибір професії.
Дякуємо всім, хто приєднався до нас цього дня! Сподіваємося, що цей захід допоміг вам відчути переваги навчання на нашому факультеті та наблизитися до професійної мрії!
Інформацію надано деканатом факультету математики, природничих наук та технологій,
доцентом кафедри менеджменту Будкевич О.В,.
доцентом кафедри математики та цифрових технологій Ключник І. Г.,
доцентом кафедри природничих наук і методик їхнього навчання Зарубіною А.В,
професором кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти Чистяковою Л.О.