Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Екскурсія студентів спеціальностей 051 Економіка (ОП Економічна безпека) та 073 Менеджмент (ОП Логістика) ЦДУ до Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз

Екскурсія студентів спеціальностей 051 Економіка (ОП Економічна безпека) та 073 Менеджмент (ОП Логістика) ЦДУ до Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз

01 листопада 2024 року студенти груп ЕК 22 Б,ЕК23Б, ЕК24Б та МЛ 22Б, МЛ23Б спеціальностей 051 Економіка (ОП Економічна безпека) та 073 Менеджмент (ОП Логістика) Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відвідали Кропивницьке відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Так як Кропивницьке відділення КНДІСЕ є одним із стейкголдерів освітньої програми Економічна безпека, то даний захід носив практико-орієнтовану мету в рамках  вивчення освітніх компонентів «Економічна безпека підприємства», «Бухгалтерський облік і аудит», «Економічна безпека держави» та «Податкова система». Студенти  мали змогу ознайомитись з реальними умовами і особливостями діяльності експертного центру та  подальшими можливостями проходження навчальної практики чи працевлаштування.

Одним із важливих аспектів та вагомих переваг таких заходів є наочний приклад для студентів того, що за послуги та за якими напрямками здійснює свою діяльність вищевказана організація.

Інститут нині розвиває усі напрями інноваційної судово-експертної діяльності, здійснює прикладні й експрес-дослідження з пріоритетом у галузі права, економіки та експертних спеціальностей.

Екскурсія розпочалася з привітання Костянтина Лагоди, завідувача Кропивницького відділення Київського-науково дослідного інституту судових експертиз, котрий детально розповів студентам історію розвитку судової експертизи в Україні, сучасний стан судово-експертної діяльності, можливості та досягнення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Кропивницького відділення зокрема.

Під час екскурсії експерти з економічних видів досліджень розповіли майбутнім економістам специфіку та особливості проведення експертиз за напрямками «Дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності», «Дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій» та «Дослідження документів фінансово-кредитних операцій».

Експерти наочно продемонстрували та ознайомили з роботою деяких відділів, а саме:

- зосередились на земельно-технічній експертизі, пояснивши, що це детальне дослідження земельних ділянок. Під час такої експертизи фахівці перевіряють, чи відповідають площа, межі та форма земельної ділянки встановленим нормам. Крім того аналізують, як найкраще використати цю ділянку. Поділилися своїм досвідом проведення судово-почеркознавчих експертиз, продемонструвавши різноманітні методи дослідження почерку та їх застосування на практиці.

- ознайомили із сучасними приладами, методикою та програмним забезпеченням, що використовуються в процесі технічної експертизи документів. Детально розповіли про цю традиційну криміналістичну експертизу, метою якої є встановлення способу виготовлення документа та виявлення будь-яких змін, внесених до нього.

- детально ознайомили присутніх із процесом автотехнічної експертизи, яка дозволяє встановити точну причину дорожньо-транспортної пригоди шляхом дослідження технічного стану транспортних засобів та аналізу обставин, що передували аварії.

- детально охарактеризували комп’ютерно-технічну експертизу як процес, що дозволяє визначити функціональне призначення комп’ютерних засобів у контексті злочину, проаналізувати їх роль у скоєнні правопорушення та отримати доступ до цифрової інформації для всебічного дослідження.

Одним із найцікавіших моментів екскурсії стала демонстрація експертом роботи детектора брехні. На прикладі тестування одного зі студентів, пояснили, що поліграф – це потужний інструмент для виявлення неправди, який широко використовується у багатьох розвинених країнах. Наприклад, його застосовують під час прийому на роботу, щоб переконатися в чесності кандидатів, а також для розслідування різних видів злочинів, таких як крадіжки, хабарництво та шахрайство.

Дружня атмосфера зустрічі дозволила студентам не просто бути пасивними спостерігачами, а й активно долучитися до процесу, задаючи питання та отримуючи вичерпні відповіді. Таке практичне знайомство з роботою КНДІСЕ допомогло їм краще усвідомити роль подібних організацій у суспільстві.

Практичний досвід, здобутий студентами під час екскурсії, доповнив їхні теоретичні знання та підкреслив актуальність практико-орієнтованого навчання в сфері економіки та підприємництва. Цей досвід стане цінним надбанням для їхньої майбутньої професійної діяльності.

Дякуємо за цікаву та пізнавальну екскурсію і сподіваємось на проведення подібних заходів й надалі.

Інформацію підготувала к.е.н., доцент Оксана Буткевич

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись