Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Учасники Всеукраїнського науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» провели заходи із реалізації всеукраїнського експерименту

Учасники Всеукраїнського науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» провели заходи із реалізації всеукраїнського експерименту

Початок навчального року учасники Всеукраїнського науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» розпочали із проведення низки заходів узагальнюючого етапу реалізації всеукраїнського експерименту результатів формування м'яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників та упровадження в закладах професійної (професійно-технічної) освіти досвіду результатів експерименту.

13 вересня о 12:00 відбулося проведення підсумкового Методичного марафону «Інновації в дії» на якому обговорили плани роботи  науково-освітнього альянсу  та спланували низку науково-практичних заходів в рамках узагальнюючого етапу реалізації всеукраїнського експерименту.

19 вересня об 11:30 відбувся панорамний вебінар «Soft skills – кращі практики формування». До членів Всеукраїнського науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» було прийнято два нових члени-заклади освіти, це Чугуївський регіональний центр професійної освіти Харківської області та Економіко-правничий фаховий коледж Запорізького національного університету, викладачі яких долучилися до вебінару із доповідями.

Починаючи із перегляду відеоролику про місто Чугуїв, учасники побачили що попри виклики війни, колектив Чугуївського регіонального центру професійної освіти Харківської області не склав руки, а навпаки, надалі розвиває людський потенціал для розбудови нашої держави та робить свій внесок у професійну освіту. Присутні побачили, що цей регіон не лише має висококваліфікованих спеціалістів, а й виховує справжніх творців та героїв. Також учасники вебінару мали можливість ознайомитися із досвідом впровадження технологій розвитку м'яких навичок у позаурочній діяльності професійного спрямування; із практиками психолого-педагогічної підтримки здобувачів професійної освіти, коли  формування успішної особистості є одним із ключових аспектів якісної освіти; дізналися про цікаві підходи до формування та розвитку м’яких навичок у виховній роботі, показавши, як можна створити сприятливе середовище для всебічного розвитку учнів.

Далі із доповідями виступили колеги із Економіко-правничого фахового коледжу Запорізького національного університету. Присутні мали змогу ознайомитися із досвідом впровадження AGILE-підходу в освітньому середовищі, із практиками розвитку soft skills на заняттях із української та іноземної мови. Доповідачі продемонстрували, як застосування штучного інтелекту та візуального контенту можуть зробити процес навчання захопливим та ефективним; ознайомили із досвідом застосуванням тьюторських інструментів у формуванні компетентностей, м’яких навичок, здатності до ефективної комунікації, наданні підтримки, командної роботи у навчанні, професійній, громадській діяльності тощо.

На запрошення організаторів перед присутніми із обміну думками виступила кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Віталіївна Абрамова, завідувач секції технологічної та професійної освіти факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, член Президіуму Координаційної ради Науково-освітнього альянсу. Вона висловила щиру подяку організаторам та доповідачам за активну участь й змістовні виступи. У своїй промові вона наголосила, що панорамний вебінар «Soft skills – кращі практики формування» став надзвичайно важливою платформою для обміну ідеями та досвідом, а також підтвердив високий рівень професіоналізму наших освітян та їхню здатність відповідати викликам сучасного світу. Під час роботи вебінару, присутні переконалися, що розвиток м’яких навичок – це важлива складова успішної освіти, яка дозволяє виховувати креативних, ініціативних та готових до викликів особистостей.

Із завершальним словом виступила організаторка панорамного вебінару доктор педагогічних наук, професор Сергеєва Лариса Миколаївна, завідувачка кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, яка подякувала усім за плідну співпрацю, цікаві ідеї та натхнення й вручила сертифікати учасникам заходу.

Програма панорамного вебінару «Soft skills – кращі практики формування»

 

Інформацію надано секцією технологічної та професійної освіти

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись