Студенти спеціальності «014 Середня освіта (Природничі науки)» продовжують відвідувати лекції на Ukraine Global Faculty learning platform
9 січня завідувачка кафедри біонеорганічної хімії Інституту неорганічної хімії Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена (Німеччина) Соня Геррес-Павліс (Sonija Herres-Pawlis) провела лекцію «From lactide to Polylactide, mechanisms and catalysts».
Sonija Herres-Pawlis – отримала ступінь доктора наук (2005 р.) в Університеті Падерборна, Темою дисертації була біонеорганічна хімія мідно-кисневих сполук. Після чого вона перейшла на посаду наукового співробітника до Стенфордського університету. З 2011 року працювала доцентом з координаційної хімії в Мюнхенському технічному університеті. У 2012 захистила другу докторську дисертацію в Дортмундському технічному університеті, присвяченою стійким каталізаторам полімеризації. У 2015 прийняла запрошення на кафедру біоорганічної хімії в Технічному університеті Північного Рейну-Вестфалії в Аахені.
Протягом своєї наукової діяльності отримала кілька нагород, найважливіша з яких - Премія за інновації федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (2011 р.). У 2014 році отримала премію Арнольда-Зоммерфельда Баварської академії мистецтв і наук, а в 2022 стала членом Європейського хімічного товариства.
Наукові інтереси зосереджені в галузі біоорганічної та координаційної хімії, з особливим фокусом на хімії металів, що використовуються для перенесення кисню та електронів, реакцій зв'язування С-С, а також радикальної полімеризації з перенесенням атома та полімеризації лактидів з комплексами цинку. Має понад 200 публікацій у наукових виданнях та 4 патенти.
На лекції слухачі ознайомились з такими поняттями, як синтез лактиду, біопохідні ресурси, синтез PLA, типові каталізатори, координаційно-вставний механізм, механізм активованого мономеру, кінетика, одноцентрові каталізатори, переваги та недоліки каталізаторів.
Студенти мали змогу не лише слухати лекцію англійською мовою (чи у синхронному перекладі), ставити спікеру запитання, а й отримати відповідний сертифікат.
Інформацію надала
д.п.н., професор Валентина Плющ