fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Лабораторії природничих наук

Лабораторія загальної та неорганічної, фізичної та колоїдної хімії (ауд. №709)

Лабораторія загальної та неорганічної, фізичної та колоїдної  хімії забезпечує лабораторний супровід лекційного курсу та проходження лабораторного практикуму з загальної та неорганічної хімії, фізичної та колоїдної хімії для студентів спеціальностей 014 (Середня освіта (Природничі науки), 014 Середня освіта (Хімія) та 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) з метою формування практичних умінь та навичок студентів з використання на практиці теоретичних знань та практичних умінь і навичок відносно основних законів хімії, закономірностей, що необхідні при вивченні загальних відомостей, фізичних і хімічних властивостей сполук; сприяє оволодінню методами дослідження фізико-хімічних процесів і навичками фізико-хімічних методів аналізу.

Студенти здобувають практичний досвід та навички:

• техніки роботи в лабораторії з використанням хімічного посуду та обладнання;
  • приготуванні розчинів приблизної та точної концентрацій за прописами;
  • проведенні аналізу речовини або суміші речовин невідомого складу;
  • визначенні кількісного складу аналітичних об’єктів методами титриметричного та гравіметричного аналізу;
  • проведенні розрахунків та графічної обробки результатів дослідження;
  • оволодіння основними прийомами фізико-хімічних методів дослідження (потенціометрією, кондуктометрією, спектрофотометрією, та ін.);
  • встановлення складу та дослідження властивостей багатокомпонентних гомогенних та гетерогенних систем, визначення кінетичних особливостей хімічних реакцій;
  • здійснення дослідження процесів седиментації, коагуляції, адсорбції, набухання полімерів, тощо.

Оснащення лабораторії загальної та неорганічної, фізичної та колоїдної  хімії дозволяє забезпечувати освітній процес у відповідності з програмою навчальних курсів: Загальна хімія; Неорганічна хімія; Харчова хімія; Техніка хімічного експерименту; Фізична та колоїдна хімія; Фізико-хімічні методи дослідження речовин; Методи синтезу та аналізу біологічно-активних речовин.

На базі лабораторії проводяться наукові дослідження за тематикою виконання науково-дослідних робіт, що стосується аналізу природних вод. Дослідження проводяться за такими напрямами:

1. Вивчення особливостей будови і властивостей кристалогідратів, подвійних та змішаних солей неорганічних сполук.
  2. Якісні дослідження складу комплексних сполук.
  3. Що стосується дослідження стану об’єктів навколишнього середовища та властивостей ПАР.