У рамках виконання грантової програми Європейського Парламенту на тему «Organisation of high quality master or post-graduate courses or bachelor courses by Ukrainian universities with conference interpreting components» (грантова угода EP 13/2024-2025 Increasing Capacity for Postgrad Translation Course Including Conference Interpreting - CUSU - 2nd and 3nd semester 2024-2025) викладачі кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Верезубенко М. М. та Стасюк Б. В. пройшли стажування на кафедрі перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка.
Read more ...
2-3 червня 2025 року на базі Інституту прикладної лінгвістики Варшавського університету відбулося щорічне засідання гарантів мережі магістерських програм із перекладу European Master's in Translation (EMT) на тему “Empowering Translation with Technology and Training”. Захід об'єднав представників академічної спільноти, індустрії лінгвістичних послуг та інституцій Європейського Союзу з метою обговорення сучасних викликів і стратегій розвитку перекладацької освіти.
Студент 4-го курсу факультету української філології, іноземних мов та соціальної комунікації ЦДУ імені Володимира Винниченка Микола Шевченко, який навчається за освітньою програмою «Філологія (германські мови та літератури: переклад англійської та німецької мов)», здобув диплом ІІІ-го ступеня в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 035 «Філологія». Підсумкова конференція II туру відбулася 6 червня 2025 року. Микола представив дослідження гумору в англомовному комедійному анімаційному кінотексті та проаналізував способи його перекладу українською мовою.
6 червня відбулася гостьова лекція «The Poetics and Politics of Love and Moon in Samantha Harvey’s Novel Orbital» д. філол. н., доцента кафедри англійської та німецької філології Тетяни ЛуньовоїПолтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, учасниці програми стажування Researchers at Risk Йоркського університету. На лекції були присутні студенти факультету української філології, іноземних мов і соціальних комунікацій, які навчаються на бакалаврському й магістерському рівнях на програмах «Філологія (германські мови та літератури, переклад, англійська та німецька)» і «Філологія (прикладна лінгвістика, англійська; германські мови та літератури)», «Середня освіта (англійська мова та зарубіжна література)», та їхні викладачі.
13 травня 2025 року студенти бакалаврату та магістратури спеціальностей «Філологія (Германські мови та літератури (переклад, англійська та німецька мови включно))» та «Філологія (Прикладна лінгвістика (англійська мова) і Германські мови та літератури (переклад, англійська мова включно))» ЦДУ імені Володимира Винниченка взяли участь у зустрічі з менеджеркою Національного Erasmus+ офісу в Україні — Веронікою Ткаченко, PhD.