Halloween 2016
Хелловін – свято англомовних країн, яке з кожним роком набуває все більшої популярності в Україні. Але що ми по суті про нього знаємо? Чорні й помаранчеві кольори, переддень 31 жовтня, гарбузи-підсвічники, різноманітні костюми, пронизливі «страшилки» — приблизно такі асоціації виникають, коли ми уявляємо це свято…Насправді, за багаторічну історію свого існування воно обросло багатьма легендами, традиціями і навіть назвами. Мало хто знає, що в деяких країнах його називають Днем реформації, Кельтським Новим роком або Днем мертвих.
У США Хелловін – друге за масовістю свято після Різдва, але його історія і походження більшості людей не дуже добре відомі. Хелловін виник більше 2000 років тому серед древніх кельтів на сучасній території Великої Британії. Календар цього народу ділив рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). Їх зміна відзначалася гучними гуляннями. Наприкінці жовтня кельти святкували Самайн (кельтська назва цього місяця) – настання темної частини року.
Пізніше, у IХ столітті нашої ери, Західна церква, за указом папи Римського Боніфація ІV, почала відзначати День Усіх Святих 1 листопада, що співпало з древнім святом Самайну і отримало в англійські мові назву «All Hallow’s Eve», яка пізніше скоротилася до Halloween. А вже наприкінці ХIХ століття до США, де це свято дуже популярне, Хелловін привезли емігранти з Британії. Перші масові гуляння у великих містах почали проходити в 1920-х роках.
Що стосується всім відомої традиції майструвати страхітливі ліхтарі з гарбузів зі свічкою всередині, то походження її також описується легендою. Відповідно до неї, ірландський коваль на ім’я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу, що убезпечувало коваля від потрапляння після смерті в пекло. Але не потрапив він і у рай, тому змушений був поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. Свій шлях Джек висвітлює шматочком вугілля, ховаючи його від негоди всередині порожнього гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається: Jack-o-Lantern, що означає «ліхтар Джека».
На нашому факультеті також не забули про це свято, тому 31 жовтня ми весело відсвяткували його. В першу чергу, ми подбали про оздоблення, щоб дух свята запанував навколо. Крім того, ми підготували ще й атрибутику для селфі. Це справді зацікавило наших студентів. Також Олена Черненко (наш культорг) організувала чудову вікторину, яка допомогла перевірити знання студентів про Хеловін. Там були питання і про головні символи свята, основні традиції та навіть фільми-страшилки. І звичайно за правильні відповіді учасники отримували цукерки. «Солодощі або смерть!». У вікторині брали участь навіть викладачі. Станіслава Данильченко успішно відповіла на цікаві питання та зробила селфі. Тож, без сумніву після цього свята у всіх залишаться лише солодкі спогади.
Волкова Олеся,
31(302) група,
заступник культорга
факультету іноземних мов