Геловін або Велесова ніч
Окрім Америки, де свято Halloween набуло особливого попиту, в Україні також надають йому особливого значення. Проте святкують його українці дещо по-іншому, але не менш цікаво. У старі часи, на Велесову ніч, перед настанням темряви українці розводили вогонь, стрибки через який, а також ходіння босими ногами по вугіллю було обрядом очищення і звільнення від злих сил. Ось чому святкування Велесової ночі для нас мало і має особливе значення. Разом з розумінням цих явищ приходить нове сприйняття народних свят, звичаїв і протиборчого єдняння стихій. Саме у Велесову ніч найлегше спуститися в підземелля своєї півсвідомості, здобути Силу, подолавши увесь свій страх. Ця ніч-час для очищення та осмислення. На вулицю виставлялася тарілка з частуванням для душ померлих. На підвіконня ставилася свічка, вона вказувала (як маяк) шлях душам, які готові прийти до нащадків і допомогти. На вівтар свята клалися яблука, гарбузи, кабачки, осінні квіти. Згадували близьких, друзів, родичів, що вже пішли, але без жалю. Під час Велесової ночі "гостей" також треба запросити, промовивши: "Наші предки, ходіть до нас, це для вас частування".
До того ж, на Велесову ніч прийнято запрошувати померлих не лише, аби показати, що ми їх пам'ятаємо, але й при потребі в них можна щось попросити. Наприклад, якщо потрібна допомога в якійсь справі чи порада. До слова, вважається, якщо в цю ніч присниться хтось із предків, це добрий знак.
Студенти нашої групи вирішили прийняти участь у святкуванні " Велесової ночі" (Halloween).
Ми дізнались 13 найцікавіших фактів про це свято і були вражені тим,наскільки багато уваги люди приділяють саме його святкуванню в різних куточках світу.
Також ми дізнались,де насправді зародилось свято "Велесової ночі" або ж Halloween, і були вражені,що його початок брався не з Америки, а із скандинавських країн. Студентам було цікаво переглянути відео, де було згадано етапи зміннювання костюмів на це світове свято.
Переглянувши мультфільм англійською мовою, ми розширили знання про бачення свята у інших країнах. Більше того, усім студентам було цікаво почути, як люди різних країн називають свято "Велесової ночі".
Прекрасна атмосфера подарувала відчуття загадковості і бажання дізнаватися все більше й більше про це свято.
Студенти 102 підгрупи
Софія Христонько
Дарія Єгорова
Євгенія Верховенко
{galley}news_2019/11/01-11-14-31{/gallery}