День української писемності та мови
До рідного слова торкаюсь душею,
Боюсь очорнити чи зрадить його,
З цих слів наша мова, пишаємось нею
Це музика й пісня народу мого!
Віктор Геращенко
9 листопада відзначається День української писемності та мови, започаткований 1997 року.
Цей день наповнений великою кількістю заходів: це і покладання квітів до пам`ятника Несторові Літописцю, і конкурси, насамперед це Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, під час якого учні та студенти з усіх куточків України мають можливість продемонструвати свої знання з української мови. Чи не найголовнішим у цей день є проведення радіодиктанту національної єдності, метою якого є не перевірка знань, а єднання навколо мови.
Відомий український педагог, письменник Василь Сухомлинський писав : «Мова-духовне багатство народу», і це дійсно так. Рідна мова живе з людиною всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, води, людина не може існувати. Той, хто не цінує культури та мови свого народу, не може бути повноцінним членом суспільства.
Українська мова ввібрала в себе все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найпоетичніше і найболючіше: перший крик немовляти, яким воно сповістило про свою появу на світ, і останній зойк прощання людини зі світом, дзвінкий сміх щасливої дитини і зворушливий плач сироти.
Мова - це дзеркало душі! Якою буде українська мова - квітучою, мелодійною, чарівною чи занедбаною і спотвореною - залежить від людей, які послуговуються нею. Вибір за Нами!
Любімо рідну мову, пишаймося тим, що ми — українці!
Анна Ліпленко,
студентка групи УП18Б
- Інформацію надано факультетом української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій