Accessibility Tools

filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Захист кваліфікаційних робіт – важлива подія для випускників магістерських програм

Захист кваліфікаційних робіт – важлива подія для випускників магістерських програм

18-19 грудня 2024 року відзначилися важливою подією для випускників магістерських програм «Середня освіта (Англійська й німецька мови та зарубіжна література)» та «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» – публічним захистом кваліфікаційних робіт.

Перевірка підготовки магістрів проводилася на засіданні комісії за головування доктора філологічних наук, професора, професора кафедри іноземних мов і методик їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Чика Дениса Чабовича та членів атестаційної комісії у складі доцентів кафедри германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання ЦДУ: Дацької Т.О., Арделян О.В., Апалат Г.П. Керівниками магістерських робіт є провідні викладачі кафедри – професор Фока М.В., доценти Паращук В.Ю., Кочубей В.Ю., Лисенко Л.О., Токарєва Т.С., Долгушева О.В., Хоменко Т.А., Апалат Г.П., Арделян О.В., Пянковська І.В., старший викладач Леонідов О.С.

Роботи виконувалися в контексті іншомовної лінгводидактики й охоплювали актуальні аспекти формування мовних й мовленнєвих компетентностей англійської мови учнів старшої школи. Магістранти запропонували такі шляхи:

  • розширення активного вокабуляру та вдосконалення лексичних навичок усного продукування;
  • розробка вправ і завдань для роботи з інформаційними текстами та відеоблогами як засобами навчання писемної та усної рецепції;
  • визначення лінгводидактичної специфіки фразових дієслів, видо-часових форм англійського дієслова та інших граматичних явищ, мовленнєвих кліше та фразеологізмів;
  • дослідження лінгвістичних та методичних аспектів різних жанрів писемного мовлення;
  • визначення дидактичного потенціалу безеквівалентної лексики як засобу формування лексикографічної компетенції;
  • вивчення лінгводидактичних особливостей пунктуації текстів міжнародного тесту IELTS;
  • розробка методичних рекомендацій щодо формування вмінь у вчителя здійснювати корективний фідбек у навчанні англійської мови.

Захист магістерських робіт супроводжувався мультимедійними презентаціями, що ілюстрували основні положення розвідок, висвітлювали особливості організації мовного й мовленнєвого матеріалу в підручниках іноземної мови вітчизняних та зарубіжних видавництв, демонстрували зразки розроблених вправ та інших засобів навчання. Під час захисту здобувачі продемонстрували належний рівень теоретичної та практичної підготовки, уміння вести фахову дискусію та обґрунтовувати власну дослідницьку позицію. У своєму науковому доробку магістранти також мають опубліковані статті з теми дослідження, тези конференцій, сертифікати участі в науково-практичних конференціях та методичних семінарах.

Після завершення процедури захисту та обговорення його результатів членами комісії відмічено, що кваліфікаційні роботи випускників мають велику практичну цінність, отримані результати та власні дидактичні розробки рекомендовані до впровадження у навчальний процес.

Від імені усіх науково-педагогічних працівників кафедри вітаємо випускників із успішним захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо подальших успіхів на шляху професійного становлення й особистісного зростання!

Підготувала Ольга Долгушева, доцент кафедри германських мов,
зарубіжної літератури та методик їхнього навчання