Лінгвістично-гумористична фразеофеєрія на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій
15 листопада 2024 року на безкрайніх полях інтернету відбулася лінгвістично-гумористична Фразеофеєрія на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій, присвячена Міжнародному дню студентів.
Під традиційним гаслом «Фразеологія – як життя, життя – як фразеологія» професор кафедри української філології та журналістики С.Л.Ковтюх зібрала тих, хто любить соковитий філологічний гумор, гостру лінгвосатиру, та пообіцяла Божу поміч під час сесії всім учасникам мовознавчої забави.
На початку було запропоновано інтродукцію, з якої присутні дізналися про події минулого тисячоліття, у яких брала участь другокурсниця Світлана Ковтюх, яка очолювала команду-переможницю подібного змагання «СКОРПІОН» (Союз Кмітливих, Обдарованих, Розсудливих, Пильних і Окрилених Наукою), про викладачів, які були в журі, про особливості навчання й дозвілля студентів у ті часи.
Доземний уклін Збройним силам України, завдяки яким ми живемо й здобуваємо освіту на своїй землі.
Далі змагалися 2 команди: «Грамотні до глибини кісток» (група УМК23Б) та «Словесна чарівниця» (група УА23Б). У візитівці «Ветерани апокаліпсису» сили були рівні: команди отримали по 5 максимальних балів. Особливо сподобалися різні емоції під час вивчення низки дисциплін, які продемонстрували «умки». Після мовного герцю, назву якого «Філолог філологові око не виклює» позичили в талановитого письменника-земляка Бориса Ревчуна, з різницею в один бал лідирували «грамотні».
Приємно, що на заході було багато першокурсників, які активно вболівали й висловлювали враження за допомогою емотиконів, також ці студенти дізналися про важливість вибіркової дисципліни «Палітра фонетичних явищ в українській мові», яку професор С.Л.Ковтюх читає вже четвертий рік.
Жарти, які сподобалися найбільше:
«Дивись дарованому коневі в зуби, показуй битому собаці кия, викинь з пісні слово, годуй солов'я байками, люби, як вовк порося, вискакуй, як Пилип з конопель, страши кота салом, хвали себе, як гречана каша, десять разів вріж, а раз відміряй, махай постолом за чужим столом, знайди зі свічкою серед дня! Іди проти системи!
Є речі, яких краще не знати. І, судячи з усього, більшість уважає, що це граматика і пунктуація.
Тепер трохи про вічне... Вічно я в щось вляпаюся!
Пари діляться на дві групи: 1. Ті, на які можна спізнюватися. 2. Ті, де навіть подумати про запізнення небезпечно для життя.
Дотепність – це зухвалість, що здобула освіту.
Знак питання – це знак оклику з радикулітом.
Освіта: вища непочата.
Моє життя могло б лягти в основу якої-небудь книжки, але, швидше за все, це буде монографія психіатра.
Студента Петренка виправдали, коли з’ясувалося, що вбитий вилив каву йому на курсову роботу.
Цитати великих людей: «Перехочеш». ©Мама.
Ударився головою об граніт науки... Ні подряпини!»
Останній конкурс – домашнє завдання «Повний гаплик, який відбувається у вимові та фіксується орфографічно» – визначив переможця: ним стала команда «Грамотні до глибини кісток», яка в сумі набрала на 2 бали більше, ніж «Словесна чарівниця». Такий вердикт виніс голова журі Максим Бричка – капітан команди «Захмарні» сезону 2020 року, перу якого належить найменування третього конкурсу.
Жарти цьогорічної Фразеофеєрії будуть гуляти серед студентів ще довго, а першокурсники, намотавши на вус усю необхідну інформацію, почнуть чекати наступного листопада, майбутнього свята гострих на язик, щоб іще раз довести: життя схоже на фразеологію, а фразеологія віддзеркалює життя…