Accessibility Tools

filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Віртуальна сцена конкурсу читців творів В. Шекспіра

Віртуальна сцена конкурсу читців творів В. Шекспіра

Великобританія дала багато видатних людей світу, але одним із найблагородніших і найвідоміших геніїв був Вільям Шекспір, відомий англійський поет і драматург.

Вільям Шекспір вважається батьком сонетів. Всього він написав понад 37 п'єс, 154 сонети, дві поеми і безліч інших віршів. Основні жанри творів Шекспіра були трагедії і комедії. Майже всі його літературні твори були перекладені більше, ніж на 30 мов світу.

Його найвідоміші роботи включають такі п'єси як «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Король Лір», «Отелло», і багато інших. Примітно, що п'єси Шекспіра були поставлені в Лондоні в 1952 році, що означає, що він здобув популярність вже у віці 30 років. Хоча справжнє визнання його робіт і висока похвала трапилися лише в 19 столітті. Епоха романтизму вважає Шекспіра генієм, і багато інших письменників були натхненні його творами.

У 20 столітті багато його творів були адаптовані й екранізовані. Його літературна спадщина, як і раніше, залишається затребувана і високо цінується. Тисячі театрів ставлять в усьому світі його п'єси, і багато кінокомпаній знімають нові версії вже відомих історій Шекспіра.

На вшанування пам’яті видатного англійського поета, драматурга та актора Вільяма Шекспіра 23 квітня 2021 року Спілка англійської мови України провела свій щорічний конкурс читців творів Шекспіра. Конкурс відбувся у день народження англійського національного поета, якого багато хто вважає найбільшим драматургом усіх часів.

Його п’єси, написані наприкінці XVI - на початку XVII століття для невеликого театру, сьогодні ставляють на сотнях світових сцен частіше і читають в більшій кількості країн, ніж будь-коли раніше. Тож, здійснилося пророцтво його великого сучасника, поета і драматурга Бена Джонсона, про те, що Шекспір ​​"не був поетом на один вік, а на всі часи". П’єси Шекспіра, мабуть, є його найвизначшішою спадщиною, але це не все, що він писав. Вірші Шекспіра також залишаються популярними донині.

У п’ятницю 23 півфіналісти з різних навчальних закладів Кіровоградської області та деяких інших регіонів України, які були обрані в 1 турі за досконалість у виконанні сонетів Шекспіра, демонстрували свої акторські здібності. У півфіналі учасники виконали один монолог із шекспірівської п'єси. У фіналі вони прочитали на пам'ять той самий сонет, який презентували в 1 турі у своїх відеопрезентаціях.

Вони виступали з монологами та сонетами на віртуальній сцені перед журі, а також перед своїми колегами-учасниками та гостями.

Ми щиро вітаємо переможців:

I місце - Артем Гігач (студент 1 курсу факультету іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету);

I місце - Юлія Букатар (учениця 10 класу ЗОШ №6, м. Кропивницький);

 

ІІ місце - Ольга Голинська (студентка 1 курсу факультету іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету);

ІІ місце - Ангеліна Рижук (учениця 10 класу ЗОШ №6, м. Олександрія);

 

III місце - Юлія Табунець (учениця 11 класу, с. Бережинка);

ІІІ місце - Тетяна Коваленко (учениця 10 класу, с. Первозванівка);

Вітаємо переможців у національному конкурсі! Ви кожен у свій спосіб інтерпретували творчість В.Шекспіра. А кожне ваше прочитання по-новому розкривало теми та думки, що хвилювали великого драматурга.

Надія Іваненко,
Голова Спілки англійської мови України