Студентські наукові дослідження на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій
Як зацікавити студенток лінгвістичними дослідженнями?
Дуже просто. Запропонувати тему курсової роботи, пов’язану з аналізом власних назв косметично-парфумерних виробів.
2 березня 2023 року на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми лексикології та граматики української мови».
Для обговорення було запропоновано 2 доповіді студенток групи УП20Б. Олена Лисенко розповіла про способи деривації парфумонімів у сучасній українській мові. Таке дослідження припало б до смаку, мабуть, кожній дівчині. Присутні поставили запитання, указали на деякі неточності, поміркували гуртом про найбільш поширений різновид лексико-семантичного способу словотворення для розглянутих пропріативів, висловили ідею – запропонувати словник українських лексем, які можна використати в якості власних найменувань кремів, шампунів, парфумів тощо.
Цікавим і корисним був виступ Аліни Пасічник на тему: «Явище уподібнення приголосних звуків за глухістю в українській мові». Заразом повторили цю тему.
Обидві студентки підготували мультимедійні презентації. Висловлені зауваження та побажання обов’язково врахують у подальшій роботі.
Показовим був на слайді Аліни Пасічник про перспективи дослідження малюнок залізниці, спрямованої за обрій.
Межі досконалості не буває.
Керівник гуртка – С. Л. Ковтюх, професор
кафедри української філології та журналістики