fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Студенти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) презентували ключові проекти на нараді з кібербезпеки та медіаграмотності в області

21 лютого 2024 року, в рамках наради, організованої Департаментом освіти і науки Кіровоградської області, разом з відділом протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Національної поліції України та проєктом “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті” відбулася презентація двох важливих проєктів, що спрямовані на покращення кібербезпеки та розвиток медіаграмотності в освітньому процесі здобувачів освіти та керівників закладів освіти.

Перший проєкт, який був представлений, – це ініціатива "Брама". Павлюк Денис, який виступив з презентацією разом із інспектором кіберполіції, пояснив, що ця програма спрямована на захист медіапростору від впливу російської пропаганди та поширення дезінформації. Основна мета проєкту – заблокувати канали, що поширюють незаконний та заборонений контент, зокрема порушення законодавства та маніпуляції інформацією. Ініціатива отримала широку підтримку серед присутніх, що свідчить про важливість таких заходів у забезпеченні кібербезпеки та інформаційної безпеки. Так як наші студенти активно долучаються до волонтерського руху, вони отримали довіру серед керівників закладів дізнавшись що самі студенти перевіряють інформацію.

Другий проєкт, який був представлений на нараді, – це ініціатива "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті". Цей проєкт спрямований на інтеграцію інфомедійної грамотності в освітні програми закладів загальної середньої освіти та програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Головна мета – навчити учнів та вчителів аналізувати, критично оцінювати та розрізняти інформацію, що надходить через медіа, а також вміти ефективно користуватися цією інформацією.

2

Обидва проєкти отримали позитивну оцінку від учасників наради, які відзначили їхню важливість та актуальність у сучасному освітньому середовищі. У подальшому планується активна робота залучення дітей та молоді до участі у цих проектах для підвищення рівня кібербезпеки та медіаграмотності серед населення області.

Інформацію підготували студент групи ЦТ20Б Павлюк Денис та професор О.М.Трифонова