Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizvih_logo

Факультет фізичного виховання

Історія кафедри

Кафедра теорії і методики фізичного виховання була заснована у 1956 році. До її складу входили випускники Омського, Київського та Львівського інститутів фізичної культури. В різні роки кафедру очолювали: Недоспєлов Микола Якович (1956-1959) – старший викладач з боксу і фехтування; Купріянов Микола Дмитрович (1959-1964) – старший викладач з теорії та методики фізичного виховання, історії фізичної культури і спорту, спортивної гімнастики; Чистов Ізмаїл Якович (1964-1970) – старший викладач зі спортивної гімнастики; Міхнєєвич Володимир Миколайович (1971-1975) – кандидат педагогічних наук, доцент; Гасман Михайло Йосипович (1976-1978, 1981-1984) – старший викладач з теорії та методики фізичного виховання, теорії і методики гімнастики, психології спорту; Малка Галина Володимирівна (1979-1980) – кандидат педагогічних наук, доцент (згодом професор); Васін Юрій Григорович (1984-1994) – кандидат педагогічних наук, доцент (згодом професор); Шерета Василь Володимирович (1994-1997) – кандидат педагогічних наук, доцент; Язловецький Валентин Сергійович (1998-2015) – кандидат педагогічних наук, професор; Турчак Анатолій Леонідович (2016-2017) – кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник фізичної культури і спорту України. З 2018 року кафедру теорії і методики фізичного виховання очолює кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР з художньої гімнастики – Шевченко Ольга Володимирівна.

Плідна наукова робота на кафедрі була розгорнута у 70-90-х роках і пов’язується, насамперед, з відомими науковцями, кандидатами наук, доцентами та професорами Плотніковим К.Г., Міхнєєвичем В.М., Васіним Ю.Г., Шеретою В.В., Язловецьким В.С. Кафедра працює над перспективною темою наукового дослідження: «Організаційно-методичне забезпечення підготовки фахівців галузі «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини». Високим рівнем професіоналізму, творчим ставлення до роботи, організацією самостійної діяльності виділялись старші викладачі та доценти Чистов І.Я., Гасман М.Й., Бикова В.С., Грінберг В.А., Грицюк В.І., Малка Г.В., Мунтянов В.В., Шерета В.В., Шевченко О.В., Кодацька С.М., Брехунцова Л.С та ін. Значний науковий та навчально-методичний потенціал кафедри сьогодні забезпечують: професор Турчак А.Л., доценти: Шевченко О.В., Неворова О.В. (кандидат наук з фізичного виховання і спорту), Маркова О.В. (кандидат педагогічних наук, кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики), Черній В.П. (кандидат педагогічних наук), Стасенко О.А. (кандидат педагогічних наук), Мельнік А.О. (кандидат педагогічних наук, майстер спорту України з гімнастики художньої), Логвінова Я.О. (кандидат педагогічних наук), Язловецька О.В. (кандидат педагогічних наук), Сундукова І.В. (кандидат психологічних наук, майстер спорту України з гімнастики спортивної); старші викладачі Куценко С.В. (майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики, заслужений тренер України з гімнастики спортивної, заслужений працівник фізичної культури і спорту України), Щербатюк Н.І. (майстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, заслужений тренер України з радіоспорту); викладачі: Радіонова О.Л. (майстер спорту України з гімнастики художньої), Саласенко В.Б. (майстер спорту СРСР з боксу).

Особливо значних успіхів у підвищенні спортивно-технічної підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури досягли заслужений працівник фізичної культури і спорту України Гасман М.Й. (підготував більше 40 майстрів спорту з гімнастики спортивної), старший викладач Бикова В.С. (підготувала 35 майстрів спорту з гімнастики художньої), кандидат педагогічних наук, доцент Шерета В.В. (підготував більше 10 майстрів спорту з гімнастики спортивної). Збірні команди з цих видів спорту постійно ставали переможцями та призерами всесоюзних і всеукраїнських змагань, спартакіад й універсіад вузів України. У подальшому колектив кафедри поповнився вихованцями факультету – кращими випускниками кафедри теорії і методики фізичного виховання, майстрами спорту з гімнастики спортивної та художньої Кодацькою С.М., Шевченко О.В., майстром спорту України міжнародного класу з радіоспорту Щербатюк Н.І. та майстром спорту України з боксу Саласенко В.Б. Зокрема, кандидат педагогічних наук, доцент Шевченко О.В. підготувала більше 30 майстрів спорту України з гімнастики художньої; заслужений тренер України з радіоспорту Щербатюк Н.І. стала чемпіонкою Європи та світу з радіоспорту; викладач Саласенко В.Б. підготував більше 10 майстрів спорту України з боксу, чемпіонів України, призерів чемпіонатів Європи та Світу.

 

 Купріянов М.Д.  Міхнєвич В.М.  Гасман М.Й.  Грицюк В.І.  Васін Ю.Г.

 

Yazloveckiy
 Плотніков К.Г.  Грінберг В.А. Язловецький В.С.   Мунтянов В.В.  Малка Г.В.

 

Shereta
 Бикова В.С.   Шерета В.В.
Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись