До Дня фахівців соціальної сфери: онлайн-семінар про соціально-психологічну підтримку сімей з дітьми у громаді
До дня фахівців соціальної сфери викладачами кафедри психології та соціальної роботи кандидатом педагогічних наук Кушнір Н.С. та кандидатом педагогічних наук Руденко Ю.Ю. було проведено онлайн-семінар "Соціально-психологічні послуги в громаді для сімей з дітьми".
Учасників семінару, серед яких були присутні студенти спеціальностей 053 Психологія, 231 Соціальна робота та 016 Спеціальна освіта, було ознайомлено із можливостями забезпечення найкращих інтересів дитини в напрямках:
- дотримання українського законодавства та норм міжнародного права щодо дітей;
- розуміння вікових змін у дітей, особливостей розвитку у різний період зростання;
- пріоритетності найкращих інтересів дитини в умовах війни та у мирний час;
- взаємодії з батьками задля забезпечити найкращих інтересів дитини;
- принципів взаємодії для забезпечення найкращих інтересів дитини.
Учасники заходу мали також змогу дізнатися про зміст і наповнення кожної з послуг, що входять до мінімального пакету соціальних послуг:
- соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування
- соціальна інтеграція дітей та людей із досвідом альтернативного догляду і піклування
- раннє втручання
- денний догляд дітей з інвалідністю
- соціально-психологічна допомога
- супровід під час інклюзивного навчання
- соціальний супровід сімей/осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах
- екстрене (кризове) втручання та консультування.
Найкращі інтереси дитини – це її індивідуальні потреби, відповідно до віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку, життєвого досвіду, культурної й етнічної приналежності, що забезпечують її гармонійний розвиток.
Найкращі інтереси дитини мають забезпечуватися (відповідно до норм міжнародного права та законодавства України) батьками, опікунами, усиновителями, вчителями, вихователями, надавачами соціальних послуг, органами влади, організаціями, робота яких пов’язана із дітьми.
Саме «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» передбачає розвиток, підсилення, а за потреби створення соціальних послуг та послуг соціального характеру, необхідних у громаді. Надавачі соціальних послуг беруть безпосередню участь у забезпеченні найкращих інтересів дитини та оцінці її потреб. Тому, такі навчання сприяють підвищенню компетентностей фахівців із психосоціальної підтримки, що дає можливість створити на території громади якісні та потрібні соціальні послуги для сімей з дітьми.
Інформацію підготувала кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри психології та соціальної роботи Кушнір Н.С.