Гостьова лекція-дискусія на тему: "Секрети успішного впливу в проблемних педагогічних ситуаціях"
12 грудня 2021 року Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка (кафедрою педагогіки та спеціальної освіти; координатор від кафедри – д.п.н., професор Савченко Н.С.) та Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського (кафедра педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами; координатор від кафедри – д.п.н., професор Каплінський В.В.) для викладачів обох університетів, здобувачів другого (магістерського) рівня спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» освітніх програм «Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта)» та «Освітні, педагогічні науки (Педагогіка вищої школи)», аспірантів-здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Секрети успішного впливу в проблемних педагогічних ситуаціях».
Лекцію читав д.п.н., професор кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Каплінський В.В. Високий професіоналізм, педагогічна майстерність та компетентність Василя Васильовича дозволила доступно розкрити основні питання окресленої теми.
З вступним словом до учасників зустрічі звернулася д.п.н., професор Савченко Н.С., відмітивши, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до практичної професійної діяльності, до розв’язання педагогічних ситуацій та проблем, що супроводжують професійну діяльність, що допоможе запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників.
В ході лекції Каплінський В.В. розповів про важливі особливості міжособистісної комунікації у педагогічних взаємодіях, про конфліктні педагогічні ситуації і варіанти їх розв’язання (навівши багато прикладів із власного досвіду професійної діяльності), що знайшло відгук у всіх учасників і підштовхнуло до подальшого обговорення і дискусії. Спікер під час лекції звернув увагу на важливість внутрішнього духовного контакту між суб’єктами педагогічної взаємодії, на важливості її базових складових (любити, розуміти, співпереживати, допомагати) та необхідності спиратися на такі важливі принципи виховання, як принцип безумовного позитивного ставлення, принцип прихованості виховних впливів й володіння прийомами виховних впливів (наприклад, прийом вибуху).
Лекція-дискусія відбулася в творчій та дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила всіх учасників зустрічі, які відчули важливість отриманих теоретичних знань та перспективність обміну практичним педагогічним досвідом з професіоналами у межах обраної професії.
Всіх учасників представлена зустріч та почутий змістовний виклад спонукав порівнювати, оцінювати, аналізувати і дивитися на одне і те ж явище, але з різних сторін, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.
У прикінцевому виступі Савченко Н.С. подякувала за цікавий захід, за те, що доповідач поділився власними цінними напрацюваннями у сфері педагогічної науки, підтвердивши це прикладами різноманітних ситуацій, що виникали у процесі його професійної діяльності, сколихнувши у спогадах кожного слухача такі ж або подібні ситуації, що знов призвело до їх переосмислення та переоцінки. Було закцентовано на тому, що всі учасники сьогоднішньої комунікації відчули той самий «духовний контакт». Було цікаво, емоційно, пізнавально, корисно і мотивувало всіх до подальшого саморозвитку та самовдосконалення. Схвальними відгуками вдячна аудиторія виражала свої позитивні емоції від отриманої пізнавальної інформації. Ще раз щирі слова подяки шановному Василю Васильовичу висловлюємо від колективу кафедри педагогіки та спеціальної освіти та всіх учасників заходу. Чекаємо з нетерпінням на нові зустрічі!
Інформацію підготувала д.п.н., професор,
професор кафедри педагогіки та спеціальної освіти Савченко Н.С.