• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Соціологічна лабораторія

Студентський науково-дослідницький гурток «Соціологічна лабораторія» працює з 2006 року і є важливим елементом практичної фахової підготовки студентів.

Загальною метою роботи гуртка є розвиток науково-дослідного підходу до розв’язання студентами майбутніх фахових проблем.

Головним завданням роботи гуртка є підготовка до навчальної соціологічної практики у липні.

Гурток працює у другому семестрі два рази на місяць у дні, коли у розкладі занять є семінари з дисциплін «Основи наукових соціально-політичних досліджень» (для спеціальності «Політологія») та «Технологія соціологічного дослідження» (для спеціальності «Історія» (спеціалізація «Людина і світ»).

Зміст роботи гуртка: 

  • формування дослідницьких груп для проходження практики (проведення соціологічного дослідження);
  • обрання тем дослідницьких програм на основі обговорення їхньої актуальності та науково-практичної значущості (студенти вчаться визначати актуальне і не актуальне, значуще і не значуще);
  • вивчення і засвоєння Програми навчальної соціологічної практики;
  • поетапна розробка студентами дослідницьких програм для проходження навчальної соціологічної практики та вирішення проблем, що постають в процесі цієї розробки.

Результати роботи гуртка:

  • Обов’язково для студентів: наявність сформованих дослідницьких груп студентів, кожна з яких має розроблену програму дослідження і виявляє готовність для проходження навчальної соціологічної практики (до 25 червня);
  • За бажанням студентів: підготовка наукових публікацій до збірників студентських наукових праць (на основі звіту по результатам дослідження після проходження  навчальної соціологічної практики терміном до 1 грудня).

Студенти, що виявляють бажання і проявляють необхідні вміння та здібності, залучаються до науково-дослідницьких проектів Центрально-української соціологічної лабораторії. 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись