Новини Ради молодих учених

Міждисциплінарний науковий центр прикладних досліджень в ЦДПУ

З грудня 2020 року в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка розпочав свою роботу Міждисциплінарний науковий центр прикладних досліджень / Interdisciplinary Scientific Center Applied Research (https://phm.cuspu.edu.ua/nauka/mizhnarodnyi-naukovyi-tsentr-prykladnykh-doslidzhen.html).

Тематика центру охоплює наступні напрямки:

-Історія, філософія та соціологія науки.
-Економічна історія. Кліометрія.
-Математико-статистичні методи в історичних дослідженнях. Квантитативна історія. Історична інформатика.
-Прикладні дослідження в спеціальних історичних дисциплінах.
-Математико-статистичні методи в соціології, політології, психології, педагогіці.
-Математичні та комп’ютерні моделі складних систем.
-Фізико-математичне моделювання природних процесів та явищ.

18 березня 2021 року відбулося чергове засідання наукового центру. З доповіддю на тему «ЕНЕРГІЯ ЯК САМОРОЗВИТОК РОБОЧОГО ТІЛА» виступив доктор педагогічних наук, професор М.І.Садовий, який презентував проведені спільно з доктором педагогічних наук О.М.Трифоновою дослідження. Під час виступу була приділена увага аналізу методологічних суперечностей основ розвитку науки і техніки та їх історико-еволюційного співвідношення, встановлені висновки про виділення п’яти етапів розвитку таких суперечностей:

– ручний інструмент і джерело енергії (ранній етап);
– машина, як знаряддя праці й рух до комплексної механізації (теплова й електрична енергії);
– комплексна механізація і системна автоматизація;
– вищий рівень автоматизації і технічні засоби кібернетики ХХ ст.;
– комп’ютерні центри і ефективність технологій виробництва.

Доповідачем була піднята проблема окреслення перспектив розвитку визначеної суперечності. В цьому зв’язку вбачається доцільним простежити еволюцію окресленої суперечності через введення та аналіз поняття «робочого тіла» як джерела енергії та визначення перспектив його взаємоперетворення у ХХІ ст.»

Активними учасниками семінару стали і молоді вчені університету, зокрема, завідувач кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права, доктор юридичних наук, професор Соболь Євген Юрійович; доцент кафедри природничих наук та методик їхнього навчання, доктор педагогічних наук, доцент Трифонова Олена Михайлівна (голова РМВ ЦДПУ); доцент кафедри прикладної математики, статистики та економіки, кандидат фізико-математичних наук, доцент Акбаш Катерина Сергіївна.

Всі учасники засідання наукового центру мали змогу задати запитання доповідачу та обговорити актуальні проблеми розвитку сучасного робочого тіла.

Інформацію надано радою молодих вчених