istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Правовий лекторій діє!

В рамках співпраці між Юридичною клінікою ЦДПУ імені Володимира Винниченка (керівник - Владимирова Валентина Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент) та науково-дослідною лабораторією теорії та методики навчання історії, правознавства та інших суспільствознавчих дисциплін (керівник - Рябовол Лілія Тарасівна, доктор педагогічних наук , професор) 12 грудня 2018 року студенти-консультанти Юридичної провели правовий лекторіум для учнів 10-го та 11-го класів Комунального закладу "Навчально-виховне об'єднання природничо-економіко-правовий ліцей-спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8 - позашкільний центр" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області".

На цьому заході про Актуальні зміни національного законодавства студент студент третього курсу Крушеніцький Владислав який ознайомив учнів з основними аспектами розвитку та змін українського законодавства., зокрема, звернув увагу на такі Закони України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону», «Про внесення змін до ЗУ «Про житловий фонд соціального призначення» щодо умов забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб», «Про правовий статус осіб зниклих безвісти» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» «Про правовий режим воєнного стану», розповів учням про їх право на податкову знижку, яке вони можуть реалізувати відвідуючи платні гуртки секції.

Наступними доповідачами були студенти консультанти другого курсу Міхневич Анастасія та Юрченко Олена, які зосередили увагу на нагальній темі захисту прав споживачів.

Міхневич Анастасія зазначила, що основним правовим актом, що забезпечує права покупців, є Закон України «Про захист прав споживачів», розкрила права споживачів які передбачені статтею 3 відповідного закону.

Юрченко Олена запропонувала школярам пам'ятки “Дії споживача,якщо його права порушено!”

Підводячи підсумки зустрічі студент третього курсу Крушеніцький Владислав ознайомив майбутніх абітурієнтів з особливостями вступу на спеціальність”081-право” та повідомив учням про нові спеціальності які на сьогодні пропонує Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.

У процесі зустрічі учні мали змогу задавати питання,та отримати на них ґрунтовні відповіді.

Інформацію надано факультетом історії, бізнес-освіти та права