istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

СЕМИДЕСЯТІЙ РІЧНИЦІ БИТВІ ЗА ДНІПРО ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ!

Цього року минає 70 річниця найгероїчнішої і водночас найдраматичнішої події Другої світової війни, яка торкається й минулого нашого краю і яка увійшла в історію цієї війни як битва за Дніпро. У її ході радянські війська зазнали найчисельніших за всі воєнні роки втрат. Відголоски про події на дніпровських островах в районі Власівки, Новогеоргіївська, Дереївки, Куцеволівки та Мишуриного Рогу в 1943 році ще й досі наводять жах своєю трагічністю.

23 жовтня 2013 року в читальному залі Державного архіву Кіровоградської області в рамках виставки «Пам’яті визволителів України», підготовленої працівниками архіву, відбулась презентація портретної галереї радянських генералів, армії яких брали участь у битві за Дніпро на території Кіровоградщини. На виставці представлено 27 портретів генералів, які брали участь у бойових діях на території Кіровоградської області в 1941 та 1943 – 1944 рр. Автор портретів – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка – Чорний О. В. Виступаючи перед учасниками презентації Олександр Васильович коротко розповів про ідею створення галереї, про окремих генералів та зазначив, що планує продовжити реконструкції. З нетерпінням чекаємо на нову виставку робіт нашого викладача.