istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Круглий стіл з нагоди 155-ої річниці від дня народження Олександра Лишневського

15 листопада 2023 року у приміщенні наукової бібліотеки ЦДУ ім. В.Винниченка відбувся круглий стіл з нагоди 155-ої річниці від дня народження видатного архітектора Олександра Лишневського. У заході взяли участь викладачі кафедри історії України та всесвітньої історії, працівники Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради та студенти факультету історії, бізнес-освіти та права.

Присутні мали змогу долучитися до наступних дискусійних панелей:

• Архітектурні пам’ятки Єлисаветграда кінця ХІХ – початку ХХ ст. (доповідач – доцент кафедри історії України та всесвітньої історії В.Грінченко);
  • Олександр Лишневський: життєвий шлях на тлі епохи (доповідачка – студентка першого року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти Д.Перепьолкіна);
  • Архітектурні пам’ятки О.Лишневського в екскурсійних маршрутах Музею мистецтв (доповідачі – завідувач відділу краєзнавчо-туристичної та інформаційної роботи Музею мистецтв О.Юрченко та старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Музею мистецтв А.Недлінська).

В ході обговорення запропонованих тем виникла жвава дискусія щодо професійних взаємин Я.Паученка та О.Лишневського, а також навколо питання щодо проблеми збереження архітектурної спадщини міста.