istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Участь у Всеукраїнській науковій конференції

11 травня 2023 року члени кафедри історії України та всесвітньої історії доценти О.М. Марченко, О.В. Чорний, О.І. Бабак, аспіранти кафедри Андрій Мацюк, Андрій Клочек взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю «Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи (XVI – ХХІ cт.)», що відбулася on-line на платформі Google Meet в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Викладачі та аспіранти підготували та представили на розгляд учасників конференції повідомлення про власні наукові дослідження. Так, О.М. Марченко виступив з темою: «Трансформаційні перетворення в російській імперії під час правління Павла I: спроби та наслідки», О.В. Чорний представив тему: «Нікопольське марганцеве та Криворізьке залізорудне родовище як об’єкти битви за Дніпро восени 1943 – взимку 1944 рр.», О.І. Бабак, разом з аспірантом А. Мацюком надали інформацію з проблеми: «Політика Чехословаччини щодо емігрантів. «Руська допомогова акція», аспірант А. Клочек розповів про «Особливості діяльності вчителів земських шкіл у 60–70-х роках XIX століття».

Конференція пройшла на високому науковому рівні, дослідники, краєзнавці, аспіранти, студенти з різних куточків та міст України (Києва, Умані, Черкас, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Вінниці, Ніжина, Луцька, Миколаєва, Кропивницького), Молдови, Польщі (Познані) представили цікаві доповіді про різні аспекти історії країн Східної Європи, наголосили на важливості проведення історичних досліджень, залучення широкого кола джерел, щоб протистояти російським наративам у висвітленні складних тем із минулого нашої країни та росії.