istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Професор ЦДУ Лілія Рябовол взяла участь у роботі Всеукраїнського круглого столу щодо проєктів Стандартів зі спеціальності 014 «Середня освіта»

6 квітня 2023 року представники вітчизняних закладів вищої освіти обговорили проєкти Державних стандартів вищої освіти з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка спеціальність 014 «Середня освіта» (за предметними спеціальностями) для бакалаврського та магістерського рівнів, визначили недоліки цих документів та висловили рекомендації щодо їх удосконалення.

У Всеукраїнському круглому столі взяли участь представники Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (Т. В. Ладиченко, кандидат історичних наук, професор, завідувачка кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти; Т. В. Бакка, кандидат історичних наук, доцент); Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (З.О. Возна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та методик навчання); Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка (С.І. Моцак, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін); Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (О.В. Желіба, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин); Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, та інших вітчизняних ЗВО.

f1

ЦДУ на заході представила Л. Т. Рябовол, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри права та правоохоронної діяльності, науковий керівник навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти факультету історії бізнес-освіти та права.

f2

Учасники визначили проблеми реалізації стандартів у разі затвердження проєктів, винесених на громадське обговорення. Особливу увагу акцентували на предметну спеціальність 014.03 Середня освіта (Історія). Активну дискусію спричинило питання щодо реалізації у рамках відповідних освітніх програм спеціалізацій (Правознавство та/або Громадянська освіта).

Науковий керівник навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти
 ЦДУ імені Володимира Винниченка,
доктор педагогічних наук, професор Л. Т. Рябовол