istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Презентація-обговорення Методичних рекомендацій із застосуванням стандартів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 081 Право

Фахова презентація-обговорення відбулася 31 травня 2022 року за ініціативи Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Програми USAID «Справедливість для всіх».

Представниками від ЦДПУ ім. В. Винниченка були гаранти, члени групи забезпечення  освітніх програм спеціальності 081 Право,  Т.М. Мілова (к. ю. н., доцент, в.о. завідувача кафедри права та правоохоронної діяльності, гарант  ОП першого (бакалаврського) рівня), О.А. Сокуренко (к. ю. н., доцент, доцент кафедри права та правоохоронної діяльності, гарант ОП другого (магістерського) рівня),  А.А. Манжула (д. ю. н., професор, професор кафедри права та правоохоронної діяльності, гарант ОНП третього (освітньо-наукового) рівня), Л.Т. Рябовол (д. п. н., професор, професор кафедри права та правоохоронної діяльності),  К.Є. Трошкіна (к. ю. н., доцент, старший викладач кафедри права та правоохоронної діяльності) та інші викладачі кафедри.

Модератором заходу виступив Артем Шаіпов - юридичний радник Програми USAID «Справедливість для всіх».

В панельній дискусії «Окреслення поточних викликів, пов’язаних із застосуванням стандартів вищої освіти зі спеціальності 081 Право»  взяли участь представники Інституту держави і права ім. В.М. Корецького  (Наталія Оніщенко, заступниця директора з наукової роботи,  д. юр. н., професор, донедавна - голова галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю 081 «Право»), Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (Юрій Барабаш, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку,  д. юр. н., професор), Ужгородського національного університету (Ярослав Лазур, декан юридичного факультету,  д. юр. н., професор), Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара  (Ольга Соколенко, декан юридичного факультету,  д. юр. н., професор).

Активно дискутували в ході панельної дискусії «Рефлексії на окреслені виклики та презентація Методичних рекомендацій із застосування стандартів вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» представники Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Андрій Бойко, голова підкомісії за спеціальністю «Право» НМР МОН, д. юр. н., професор), Українського католицького університету (Світлана Хилюк, членкиня підкомісії за спеціальністю «Право» НМР МОН, директорка Школи права), Вільнюського університету (Гінтарас Шведас, професор, міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice»).

В ході зустрічі було акцентовано увагу на дизайн правничих освітніх програм, особливості системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Вказано на важливості дотримання вимог стандартів щодо вибіркової та практичної складових освітніх програм.