istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

7 квітня 2022 року викладачі кафедри історії України та всесвітньої історії Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка взяли участь у роботі семінару вчителів області «Особливості викладання актуальних проблем історії ХІХ–ХХІ століть в закладах загальної середньої освіти». Захід був організований науково-методичною лабораторією суспільствознавчих дисциплін Комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» й кафедрою історії України та всесвітньої історії нашого університету.

Роботу семінару відкрили – Наталія Черткова, завідувач науково-методичної лабораторії суспільствознавчих дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»; Інна Відіборенко, методист науково-методичної лабораторії суспільствознавчих дисциплін; Олександр Житков, виконувач обов’язків завідувача кафедри історії України та всесвітньої історії.

Викладачі представили доповіді, присвячені актуальним проблемам історичної науки. Зокрема, доцент Інна Вівсяна розповіла про контроверсійні теми в історії України. Фахівець з історії країн Азії та Африки, доцент Олександр Ковальков ознайомив учасників заходу з проявами «заходоцентризму» при викладанні історії даного регіону у середній школі. Доцент Людмила Пономаренко представила доповідь «Всесвітня історія: нові підходи до історіописання». Проблеми військової історії ІІ Світової війни в Україні було репрезентовано у ґрунтовній доповіді доцента Олександра Чорного  «Переломний 1943 рік».

Семінар став відкритим майданчиком для обговорення актуальних проблем вітчизняної та всесвітньої історії, їх викладання у школі. Подальша співпраця педагогів та науковців є важливим напрямком розвитку регіональної системи історичної освіти.

Дякуємо кожному за обмін думками та нові знання!

Кафедра історія України та всесвітньої історії