istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Круглий стіл «Покоління прав людини: сучасні підходи»

1 грудня 2021 року в рамках заходів Тижня права, що кожного року проходить на факультеті історії, бізнес-освіти та права ЦДПУ ім. В. Винниченка відбувся круглий стіл на тему «Покоління прав людини: сучасні підходи».

Круглий стіл підготували студенти першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 081 Право, які є членами проблемної групи кафедри права та правоохоронної діяльності ЦДПУ «Актуальні питання державотворення та правотворення в Україні» (керівник – доцент кафедри права та правоохоронної діяльності ЦДПУ, к.ю.н., доцент І.П. Зеленко).

На заході були присутні в.о. завідувача кафедри права та правоохоронної діяльності ЦДПУ, к.ю.н., доцент Т.М. Мілова, доцент кафедри права та правоохоронної діяльності ЦДПУ, к.ю.н, доцент О.М. Окопник, студент другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 262 Правоохоронна діяльність Владислав Крушеніцький, студенти групи ПР21Б.

Студенти Анастасія Бліндовська, Катерина Сидоренко, Юлія Пояркова, Олександра Іхно, Вікторія Гоменюк, Ярослав Тішин підготували цікаві та змістовні доповіді щодо концепції поколінь прав людини. Доповідачі висвітлили історію виникнення концепції поколінь прав людини, продемонстрували особливості кожного покоління прав людини. Доповіді викликали жваву дискусію серед присутніх. Особливо зацікавило студентів четверте покоління прав людини, до яких належать соматичні та інформаційні права.

Результатом проведення заходу стало усвідомлення студентами, що концепція поколінь прав людини має тривалу історію й досі супроводжується змінами, які пов’язані зі змінами у суспільстві, а перелік прав, які вимагають захисту, і в подальшому буде розширюватись.