istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

ЦДПУ – співорганізатор всеукраїнської конференції «Нові підходи до навчання суспільних дисциплін»

Конференція проходила на базі НПУ ім. М. П. Драгоманова. До її організації, разом із відділом суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кафедрою всесвітньої історії та методики її викладання СумДПУ ім. А. С. Макаренка, кафедрою всесвітньої історії ТНПУ ім. В. Гнатюка та іншими ЗВО, долучилася навчально-наукова лабораторія суспільствознавчої освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка.

23 листопада 2021 року за ініціативи кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова та під патронатом МОН України свою роботу проводила Всеукраїнська конференція «Нові підходи до навчання суспільних дисциплін в закладах загальної середньої освіти: перспективи та виклики». Її співорганізаторами стали відділ суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, кафедра всесвітньої історії та методики її вкладання СумДПУ ім. А. С. Макаренка, кафедра всесвітньої історії ТНПУ ім. В. Гнатюка, кафедра історії, правознавства та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка, інші ЗВО. До організації та проведення конференції долучилася і навчально-наукова лабораторія суспільствознавчої освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Зі словами привітання до учасників заходу звернулися Раїса Євтушенко (головний спеціаліст відділу змісту освіти Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти, Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України), Володимир Савельєв (д. іст. н., професор, декан історико-філософського факультету НПУ ім. М. П. Драгоманова), Тетяна Ладиченко (к. іст. н., професор, завідувач кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова). На пленарному засіданні виступили: Тетяна Ремех (к. пед. н., старший дослідник, завідувачка відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України), Лілія Рябовол (д. пед. н., професор, професор кафедри права та правоохоронної діяльності, науковий керівник навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка), Наталія Ігнатенко (к. пед. н., доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства ТНПУ ім. В. Гнатюка), Андрій Гриценко (д. пед. н, завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського НПУ імені Олександра Довженка) та інші. Доповідачі висвітлили актуальні питання навчання історії, правознавства та громадянської освіти, зокрема у контексті впровадження в наступному навчальному році Державного стандарту базової середньої освіти. У роботі конференції взяла участь Оксана Бабак (к. іст. н., доцент, доцент кафедри історії України і всесвітньої історії ЦДПУ ім. В. Винниченка).

Програма Всеукраїнської онлайн конференції

Матеріал підготувала – Лілія Рябовол, доктор педагогічних наук,
професор, науковий керівник Навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти ЦДПУ.