istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Студентська науково-практична конференція: «Державотворчі, культурологічні, соціальні процеси в країнах Європи та Азії в епоху Античності, Середньовіччя та Модерний час»

На факультеті історії та права Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка 20 травня 2021 року відбулася студентська науково-практична конференція: «Державотворчі, культурологічні, соціальні процеси в країнах Європи та Азії в епоху Античності, Середньовіччя та Модерний час», організована кафедрою всесвітньої історії.

Студентські повідомлення стали підсумком науково-дослідної, творчої діяльності проблемної групи «Проблеми державотворення, культурогенезу та повсякденного життя народів світу в епоху Середньовіччя та Нового часу» у 2020–2021 навчальному році, яка діє на кафедрі всесвітньої історії під керівництвом доцента О.М. Марченка.

Студенти працювали над питаннями політичної, соціально-економічної, культурної, світоглядної, повсякденної історії країн Європи, Азії епохи Середньовіччя та Нового й Новітнього часу, досліджували історіографію певних проблем, наприклад, сенатського та коміціального «суверенітету», взаємовідносин консервативних ідей та проблеми свободи, з’ясовували вплив християнської релігії на повсякденне життя та культуру Візантійського суспільства, розбирали вплив релігії, природи на японську культуру у формі садово-паркового мистецтва, характеризували етапи розвитку європейського костюму в ХІІ–XІV ст., вивчали особливості сімейних обрядів та родинних звичаїв в Османській імперії в ХІІІ–XVI ст., розглядали становлення та еволюцію поштової служби в Московії та інше.

Дослідження студентів ґрунтуються на використанні різного типу історичних джерел (архівні матеріали, мемуари, філософські, культурологічні твори, законодавчі акти та інше), опрацюванні наукової, науково-популярної літератури вітчизняних та зарубіжних авторів.

Результатом проведення наукового заходу стало видання збірника матеріалів конференції, які будуть корисними для учнів середньої та старшої загальноосвітньої школи, бакалаврів, магістрів, котрі здобувають освіту на гуманітарних факультетах закладів вищої освіти, а також для всіх, хто цікавиться історією, етнологією, культурою, повсякденністю народів світу в епоху Античності, Середньовіччя та Модерний час.