istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Відбувся фаховий онлайн-діалог з актуальних питань підготовки докторів філософії у галузі права

«Підготовка докторів філософії (PhD) зі спеціальності 081 Право в Україні: проблемні питання та позитивні практики» - до обговорення цієї теми долучилися різні категорії стейкголдерів правничих освітньо-наукових програм, передусім академічна спільнота – представники вітчизняних закладів вищої освіти, зокрема і Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Фаховий онлайн-діалог з актуальних питань підготовки докторів філософії у галузі права відбувся 23 квітня 2021 року за ініціативою Ради молодих учених при МОН України (голова Ради – О. П. Ващук, д. юр. н., Національний університет «Одеська юридична академія») та юридичного факультету Запорізького національного університету (декан – Т. О. Коломоєць, д. юр. н., професор, член-кореспондент НАПрН України).

В панельних дискусіях взяли участь представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Д. В. Лученко, д. юр. н., професор), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Л. Ю. Малюга, д. юр. н., професор), Національного університету державної фіскальної служби (О. В. Тильчик, д. юр. н., професор), Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (Ю. О. Легеза, д. юр. н., професор), Донецького національного університету імені Василя Стуса (І. Ф. Коваль, д. юр. н., професор) та інших вітчизняних ЗВО, а також здобувачі освітньо-наукового рівня вищої освіти, представники професійних правничих громадських організацій, видавництв фахової літератури.

Обговорили питання нормативно-правового забезпечення ОНП, ролі зовнішніх і внутрішніх стейкголдерів, врахування регіонального та галузевого контексту під час визначення цілей і програмних результатів навчання на ОНП з підготовки докторів філософії (PhD) зі спеціальності 081 Право. Були представлені інноваційні практики організації навчання через фахове дослідження (подвійне керівництво, де один з наукових керівників – громадянин іншої держави, обов’язковий семестр/рік навчання й дослідження в зарубіжних університетах тощо), «ресурсного» забезпечення підготовки докторів філософії з права, дискусійні практики зарахування результатів навчання, набутих завдяки академічній мобільності, у неформальній освіті.

Неоднозначні питання визначення обсягу, змісту і структури ОНП зі спеціальності 081 Право та перспективні напрями їх вирішення у своїй доповіді висвітлила Л. Т. Рябовол (д. пед. н., професор, професор кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права ЦДПУ ім. В. Винниченка).

Матеріал підготувала – Л. Т. Рябовол, доктор педагогічних наук, професор,
науковий керівник навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти.