Наука - Анонси, діяльність центру ISCAR

«Аналіз основних факторів впливу на наукометричні показники українських закладів вищої освіти» (анонс змісту наукового дослідження професорів Наталі Пасічник, Рената Ріжняка та доцентки Катерини Акбаш)

19 жовтня (вівторок) 2021 року о 14 год. 00 хв. в аудиторії 202 навчального корпусу № 4 (7-поверховий, фізматівський) відбудеться засідання учасників Міждисциплінарного наукового центру прикладних досліджень. Під час засідання буде заслухана доповідь доцентки Катерини Акбаш про результати її спільного дослідження з професорами Наталею Пасічник та Ренатом Ріжняком.

Pasichnik Rizhniak Akbash

ТЕМА: Аналіз основних факторів впливу на наукометричні показники українських закладів вищої освіти

• У дослідженні визначається ступінь впливу факторів (профіль університету, рік його заснування, чисельність науково-педагогічного складу, чисельність населення міста, в якому розташований навчальний заклад) на показники діючого в Україні рейтингу публікаційної активності викладачів українських університетів (за індексом Гірша, який визначається за показниками бази даних SciVerse Scopus).
  • Для проведення дослідження використані однофакторний дисперсійний аналіз і множинні регресійні моделі.
  • В результаті було виявлено вплив всіх запропонованих чинників, хоча ступінь впливу для кожного з них виявився різним.
  • Запропоновано визначення ступеня впливу названих чинників на оперативний показник наукової активності викладачів – кількість цитувань у 2018–2019 роках статей 2018 року в розрахунку на одного викладача. В цьому випадку тими ж методами виявлено вплив тільки двох факторів – профілю університету та чисельності науково-педагогічного складу.
  • Зроблено висновки про необхідність при побудові рейтингів університетів використання оперативних (а не накопичувальних) показників наукової активності і про важливість врахування профільності навчальних закладів шляхом введення вагових коефіцієнтів.
  • Результати даного дослідження опубліковані у вигляді статті: Analysis of key factors of influence on scientometric indicators of higher educational institutions of UkraineInternational Journal of Educational Development. Volume 81, March 2021. https://doi.org/10.1016/j.ijedudev.2020.102330 (Scopus) (Web of Science)