СВІТ НАВКОЛО НАС: ЕТЮДИ І ЗАРИСОВКИ
Відкриття: 9 жовтня 2018 о 13:00
у приміщенні Художнього салону за адресою: В.Перспективна 46/91
Перебіг процесу формування творчої особистості буде більш успішним за умов активної і різноманітної творчої діяльності. Художньо-творча практика «Пленер» відноситься до творчої діяльності, хоча важливим його компонентом є натура. Особливим фактором розвитку художньо-образного мислення є взаємодія з природою. Вона розвиває творчу думку, збагачує уяву, надихає на творчу діяльність. Така робота сприяє розширенню індивідуальних здібностей та збагачує різноманіття технік і прийомів зображення. Саме тому значна увага в навчальній роботі з образотворчого мистецтва приділяється навчальній художньо-творчій практиці «Пленер».
Відкриття виставки навчальних робіт це важливий крок на шляху творчості кожного студента. Представлена експозиція демонструє знання отриманні студентами І курсу під час проходження навчальної художньо-творчої практики «Пленер», яка є важливою й невід’ємною ланкою освітньо-професійної підготовки майбутніх фахівців: художників та вчителів образотворчого мистецтва, що забезпечує глибокі навчально-освітні знання з циклу художніх дисциплін.
Програма пленерної практики студентів передбачає роботу за трьома основними важливими напрямками: живопис, рисунок та композиція.Навчально-творча робота над живописним зображенням на пленері передбачає набуття знань щодо закономірностей зміни живописного образу предметів під впливом освітлення. Навчально-творча робота над графічним зображенням на пленері спрямована на опанування знань відповідних закономірностей лінійної і повітряної перспективи, особливостей освітлення, знання теоретичних засад рисунку, особливостей візуального сприйняття людиною довколишнього світу. Розділ композиції в програмі пленеру передбачає виконання композиційних завдань, самостійний збір матеріалу для роботи над майбутньою композицією. Завданням пленерної практики є не тільки зображення і вивчення будови і структури природних форм, а й їх аналіз з метою трансформації і використання в процесі власної творчої діяльності. Досвід художника збагачується в процесі роботи над природними формами надаючи арсенал засобів для вираження творчої думки, художнього образу.
На пленерній практиці постають наступні завдання:
-
розвиток глибинної просторової орієнтації, здатність сприймати натуру в трьох вимірі і передавати її на зображенні у двох вимірі на площині;
-
розвиток цілісного сприйняття натури з урахуванням загального тонового і колірного стану освітлення; уміння знаходити великі колірні й тональні співвідношення, витримувати тональний і колірний масштаб;
-
розвиток творчої уяви – здатність створювати художні образи засобами образотворчого мистецтва.
Підсумком навчально-творчої діяльності студентів є виставка, яка демонструє результати творчої праці. Організація подібних виставок зорієнтована на розкриття і самоствердження особистості та індивідуальності кожного студента. Такі підсумкові виставки навчальних робіт дають змогу викладачам і студентам побачити результати навчання, поповнити свою скарбничку творчих ідей, набратися нових вражень.
Тож, запрошуємо до перегляду та насолоди у Художній салон (В.Перспективна 46/91) 9 жовтня о 13.00 на виставку творчих робіт студентів вже ІІ курсу!
Організатори виставки:
к.п.н., ст. викладач Малежик Ю.М.,
викладач Гусєва Л.Г.
- Інформацію надано мистецьким факультетом