istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Друге місце на всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

IMG 20160325 0001Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук проводиться щорічно з метою активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, залучення студентів вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності. Основними завданнями конкурсу є: виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей, стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді, формування  творчого  покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя, пропаганда  досягнень науки, техніки та інноваційних технологій, активізація науково-дослідної  роботи студентів, формування команддля участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах, турнірах.

17 березня 2016 року студентка 41 групи факультету історії та права Гонжа Анна Володимирівна галузевою конкурсною комісією Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Гуманітарні науки» зі спеціальності «Історичні науки» була запрошена до другого етапу конкурсу (підсумковій науково-практичній конференції), що відбувся у Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Анна Володимирівна підготувала наукову роботу за темою: «Діяльність органів міського самоврядування Єлисаветграда щодо облаштування вулиць, пуску трамвая, організації водопостачання міста у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.» (науковий керівник – доцент кафедри всесвітньої історії, кандидат історичних наук О.М. Марченко).

Виступ-презентація А.В. Гонжі на конференції супроводжувався не тільки викладенням результатів дослідження, а й наглядною демонстрацією ефективної діяльності органів міського самоврядування Єлисаветграда щодо благоустрою міста у другій половині XIX – на початку ХХ ст. Комісії було показано (через слайди, графіки) з якими проблемами стикалися міські керівники Єлисаветграда і як вони їх вирішували. На всеукраїнському рівні Анна Володимирівна показала не «провінційність» тодішнього Єлисаветграда, а цілком модернове, архітектурно привабливе, інфраструктурно компактне місто Російської імперії. Вагоме місце у виступі А.В. Гонжі зайняла характеристика громадських та культурних діячів нашого міста (міського голови О.М. Пашутіна, архітекторів Я.В. Паученка, А.М. Достоєвського, інженерів Павла Яблочкова, М.І. Алтухова та ін.). Комісія належно оцінила доробок А.В. Гонжі вручивши її диплом за заняте друге місце серед студентських наукових робіт (було допущено до ІІ етапу всеукраїнського конкурсу 28 робіт).

Сьогодні створюються сприятливі умови до поступового переосмислення ідеї місцевого самоврядування, до її ґрунтовного неупередженого вивчення. Безперечно, що серед сучасних місцевих депутатів і міських очільників є люди, котрі щиро бажають зробити наше місто красивим, добротним, зручним для проживання, екологічно чистим. Необхідно у намаганнях покращувати благоустрій міста брати досвід представників Єлисаветградського громадського самоврядування, серед яких зустрічалися талановиті, самовіддані особистості, котрі витрачали свої знання, енергію, а інколи й власні кошти на покращення життя городян, благоустрій міста. Саме тому вивчення минулого окремих міст і сіл займає вагоме місце серед актуальних проблем історичної науки не лише з науково-пізнавальної точки зору, а й у контексті виявлення історичних коренів сучасних проблем i шляхів їхнього розв’язання.