istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

У ЦДУ відбулась презентація колективної монографії

22 червня 2023 року співавтори онлайн презентували монографію «Актуальні аспекти змісту суспільствознавчих дисциплін та інноваційні методики і технології їх навчання і викладання», видану за ініціативи Навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти ЦДУ та Відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, а також за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Спільна наукова робота об’єднала дослідників різних ЗВО – Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Запорізького національного університету, Поліського національного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені Г. С. Сковороди, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Рівненського державного гуманітарного університету, Державного університету інфраструктури та технологій, Академії Державної пенітенціарної служби, Державного університету економіки і технологій, Національного університету оборони України, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Загалом 17 закладів вищої освіти та наукова установа Інститут педагогіки НАПН України.

Результати своїх наукових пошуків з проблеми теорії та методики суспільствознавчих дисциплін у колективній монографії репрезентували представники різних галузей знань – кандидати й доктори педагогічних, історичних, філософських, політичних, юридичних, економічних наук, з державного управління. У відповідних розділах знайшли своє відображення підходи й погляди щодо переоцінки мети і завдань суспільствознавчих дисциплін, перегляду їх змісту. Автори розділів розкрили такі актуальні питання, як: компетентнісний підхід в суспільствознавчій освіті; модернізація суспільствознавчої освіти в контексті європейської інтеграції України; вплив повномасштабної війни рф проти нашої держави на навчання і викладання суспільствознавчих дисциплін, тощо. У монографії також викладено пропозиції щодо використання найбільш ефективних методик і технологій навчання, викладання й дослідження цих дисциплін.

Співавтори дійшли висновку, що питання викладання суспільствознавчих дисциплін є актуальними в контексті підготовки різних фахівців – вчителів, істориків, філософів, юристів, поліцейських, військових, та представників інших професій, а також на різних рівнях освіти – загальної середньої, професійно-технічної, вищої.

Зі змістом монографії можна ознайомитися за посиланням: http://baltijapublishing.lv/omp/index.php/bp/catalog/book/330

Матеріал підготувала Лілія Рябовол,
науковий керівник навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти ЦДУ,
доктор педагогічних наук, професор