Співробітництво ЦДУ із закордонними навчальними закладами
Влітку 2022 року доцент кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики ЦДПУ ім. В. Винниченка Бондаренко Катерина взяла участь у програмі академічної мобільності, що реалізовувалася на базі Університету Альфонсо ель Сабіо (Universidad Alfonso X el Sabio), м. Мадрид, Іспанія.
Детальніше...
Приєднавшись до роботи у червні 2019 року, в 2020 році університет продовжив діяльність у проекті «Вивчай та розрізняй» (Learn to Discern) з медіаграмотності та критичного мислення, яку реалізує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Академією української преси та StopFake, Міністерство освіти і науки України, а фінансують посольства США та Великої Британії. Робоча група університету у складі 20 учасників з різних факультетів університету взяли участь у трьох хвилях очного тренінгового навчання у м. Києві у січні 2020, та низки онлайн сесій під час карантину березня-квітня-травня 2020. Зараз учасники продовжують працювати над розробкою можливостей впровадження отриманих знань та навичок у тематичних модулях на факультетах з метою розвитку критичного мислення студентів та імплементаціі елементів медійної грамотності та медійної культури у навчальний процес, розроблено навчальні курси з медіаграмотності як дисципліни за вибором. Реалізується грантова програма "МедіаРеВізія" Керівник проєкту: Фенько Н.М.
Продовжили активну міжнародну діяльність з метою професійного росту, вивчення кращих світових практик розвитку сучасної освіти і науки та розвитку багатосторонніх академічних зв'язків:
1. Професор, завідувач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання А. М. Растригіна та професор, декан мистецького факультету Т. Б. Стратан-Артишкова взяли участь у міжнародній конференції “Культура. Мистецтво. Освіта”, яка пройшла 21 — 24 травня 2019 року на мистецькому факультеті Педагогічного університету м. Краків (Польща).
2. Професор, завідувач кафедри прикладної математики, статистики та економіки Авраменко О.В. взяла участь у семінарі з гендерних студій в Університеті Вітовта Великого у м. Каунас (Литва) з 1 по 8 березня 2019.
3. Професор, завідувач кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Соболь Є.Ю, доцент кафедри галузевого права та правоохоронної діяльності Кондратенко В.М. пройшли міжнародне стажування та взяли участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Єдиний освітній простір Україна – ЄС”, що відбулася 8 – 16 травня 2019 року в Юрай Добрила Университеті Пули в місті Пореч, Хорватія.
4. Доцент, завідувач кафедри практичної психології Гейко Є. В., доцент кафедри практичної психології Радул І. Г., доцент кафедри практичної психології Галушко Л. Я. взяли участь у семінарах “Фобії та страхи. Енергетичний гіпноз”, що проводилися Новим Психологічним Центром, м. Рига (Латвія) з 02 по 04 листопада 2018 року та “Депресія та вегетативна дистонія. Методи активації свідомості”, що проводився з 21 по 25 березня 2019 року, з метою опанування новітніми методами викладання психологічних дисциплін “Соціальна психологія” та “Психологічна допомога”.
5. Доцент кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Бондаренко К.Л. прийняла участь у 3 міжнародних конференціях:
- “FIT FOR MARKET TRANSLATION AND INTERPRETING TRAINING IN A DIGITAL AGE”, в місті Будапешт, Угорщина, 28-29 вересня 2018 року.
- “The 1st International Conference “Translation and Cultural Sustainability: Foundations, Fundamentals and Applications”, що відбулася в місті Саламанка, Іспанія, 28 - 30 листопада 2018 року ;
- “СTER 2019: “Complexity and Dispersion in Translation Pedagogy”, що відбулася у Ягелонському Університеті у м. Краків, Польща, 13 — 15 березня 2019 року.
6. Доцент кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Бондаренко О.С. прийняв участь у 4 міжнародних конференціях:
- “СTER 2019: “Complexity and Dispersion in Translation Pedagogy”, м. Краків, Польща, 13 — 15 березня 2019 року;
- “GALA 2019”, виступ з доповіддю та участь в якості члена журі міжнародного студентського конкурсу перекладачів, що відбувся в місті Мюнхен, Німеччина, 24 — 27 березня 2019 року;
- “ Meet Central Europe Conference”, у місті Будапешт, Угорщина, 30-31 жовтня 2018 року;
- “FIT FOR MARKET TRANSLATION AND INTERPRETING TRAINING IN A DIGITAL AGE”, у місті Будапешт, Угорщина, 28-29 вересня 2018 року.
7. Декан факультету філології та журналістики, доцент Кричун Л.П. прийняла участь у роботі Міжнародної наукової конференції для освітян “Інформаійні та інноваційні технології в ХХ столітті: проблеми і перспективи розвитку”, що проводилася Вищою Школою Технічною у м. Катовіце (Польща) з 20 по 23 вересня 2018 р.
8. Доцент кафедри англійської мови та методики її викладання Ляшук А.М. пройшла стажування для викладачів англійської мови за програмою підвищення кваліфікації у м. Шаморін — Жилістов (Словаччина) з 25 липня — 1 серпня 2018 року.
9. Старший викладач кафедри фізичного виховання і оздоровчої фізичної культури Мішин С. В. та викладач Бур'яноватий О. М. пройшли стажування науково-педагогічних працівників за програмою підвищення кваліфікації “Наукова діяльність, організація навчального процесу та методика викладання в європейських вищих навчальних закладах”, що проводилася Вищою школою економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі (Словаччина) з 23 — 26 жовтня 2018 року.
10. Старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання взяла участь у роботі міжнародної конференції “Сучасні інноваційні технології у розвитку суспільства”, що проводилося Вищою школою Технічною, м. Катовіце (Польща) з 31 березня по 6 квітня 2019 року.
Представники університету взяли очну (48 викладачів) та заочну (28 осіб) участь у закордонних міжнародних наукових конференціях та семінарах у період 2018 року та пройшли сертифіковані стажування в університетах Європейського Союзу. Передусім це, наприклад, представники таких наукових галузей як педагогіка (професор Довга Т.Я., професор Рацул О.А. - Польща), практичної психології (доцент Гейко Є.В. - Франція), філологія (доцент Ляшук А.М. - Польща, Словаччина), музична освіта (професор Стратан-Артишкова Т.Б., ст. викладач Яненко О.А., Назаренко М.П. - Польща), теорія і методика технологічної підготовки (професор Єжова О.В., доцент Гринь Д.В. - Болгарія, професор Садовий М.І., доценти Чистякова Л.О. - Польща). У результаті освітянських зв'язків започаткована і продовжується співпраця з вищими закладами освіти Польщі (доцент Кричун Л.П., доцент Плющ В.М., ст. викладач Босенко Н.П.), Латвії (доцент Галушко Л.Я., доцент Гейко Є.В., доцент Радул І.Г.), Словаччини (професор Шандрук С.І., викладач Бур'яноватий О.М., ст. викладач Мішин С.В.). Результатом плідної міжнародної діяльності доцентів кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики О.С. Бондаренко та К.Л. Бондаренко стало проведення Міжнародного інтерактивного науково-методичного вебінару “Тransl Academy: Мідлберійський інститут міжнародних досліджень у Монтереї” та участі у п'яти міжнародних конференціях з теорії та практики перекладу Бельгії (м. Брюссель), Угорщини (м. Будапешт), США (м. Бостон) та отриманні ліцензії на перекладацькі програмні продукти з подальшим врученням студентам сертифікатів про проходження навчання за цими програмами.
У 2017 році в університеті тривала активна робота зі встановлення й підтримання вже існуючих міжнародних наукових і освітянських зв’язків. До наявних активних 18-ти за звітний період додалося ще 8 угод про співробітництво з навчальними закладами Європейського Союзу. Зокрема, у результаті міжнародної діяльності факультету іноземних мов та роботи декана факультету іноземних мов професора О. М. Білоуса започаткована програма наукової співпраці та академічної мобільності з Австрією: Педагогічним інститутом землі Штирія та Університетом імені Карла і Франца (м. Грац, Австрія), факультетом філології і культурології Віденського університету (Австрія). Підписана угода про співпрацю з коледжем Аль-Касемі (м. Бака Аль Гарбія, Ізраїль), у якому перебувала з візитом професор, завідувач кафедри лінгводидактики та іноземних мов С. І. Шандрук. Продовжується робота викладацького складу університету із зарубіжними партнерами у галузі наукових видань та освітянських зв'язків з Польщею: Вроцлавським університетом (м. Вроцлав), де професори кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики О. А. Семенюк та О. М. Білоус взяли участь у роботі міжнародної конференції; Гданським університетом (м. Гданськ), де перебували з візитом викладачі мистецького факультету; Університетом суспільних наук (м. Лодзь) та з фундацією “Центрально-європейська академія навчань та сертифікації” (CEASC) (м. Бидгощ), у яких відкрилася можливість наукового стажування викладачів університету.
Завдяки роботі професора, завідувача кафедри лінгводидактики та іноземних мови С. І. Шандрук плідна співпраця триває з університетом Ситки Кочмана (м. Мугла, Туреччина), у результаті якої проведена онлайн-конференція та відбулися освітні візити представників університетів до України та Туреччини.
У 2017 році разом з традиційними заходами, що передбачають проведення спільних наукових, освітніх і культурних проектів та участь в наукових конференціях, продовжилося співробітництво у сфері академічної мобільності студентів та викладачів. Протягом 2017 року участь у програмах академічного обміну взяли 17 студентів університету: у рамках роботи угоди про співробітництво з Поморською академією (м. Слупськ, Польща) 15 студентів пройшли семестрове навчання і 1 студент мистецького факультету музичного відділення навчається на 2 курсі за програмою подвійного диплому; 1 студентка навчалася в Університеті прикладних наук, м. Хагенберг, Австрія.
Уперше у травні 2017 року у ЦДПУ ім. В.Винниченка перебували студенти і професор Поморської академії (м. Слупськ, Україна) за програмою короткочасного обміну.
Із вересня 2017 року у нашому університеті проходить стажування стипендіатка програми імені Фулбрайта із США Елізабет Фосетт, що навчається і стажується у викладанні англійської мови як іноземної.
У 2017 році 2 викладачі факультету іноземних мов доцент Пянковська І.В. та ст. викладач Данільченко С.В. отримали стипендії іноземних фундацій і пройшли довгострокові стажування в Австрії.
Закордонні міжнародні конференції за участі науково-педагогічних працівників університету, стажування
Протягом 2017 року 88 викладачів ЦДПУ ім. В. Винниченка взяли участь у ряді закордонних міжнародних конференцій та пройшли сертифіковані стажування в університетах Австрії, Болгарії, Польщі. Особливою увагою серед науково-педагогічного складу користувалися конференції Республіки Польщі, зокрема 47 викладачів університету взяли участь у міжнародних конференціях і відвідали польські навчальні заклади Варшави (8 викладачів), Кракова (8 викладачів), Ополе (9 викладачів), Любліна (7 викладачів), Слупська (2 викладача), Сєдльців (2 викладача), Гданська (2 викладача), Ельблонга (1 викладач), Вроцлава (3 викладача), Жешува, — 2 викладача, Познані — 1 викладач, Бельсько-Бяли - 1 викладач. У конференціях у Болгарії взяли участь 7 викладачів, 11 викладачів — у Білорусі, Туреччині — 2, Угорщині — 4, Литві — 6, Бельгії — 2, Португалії — 2, Тунісі — 4, Чехії — 2, Ізраїлі — 1. Передусім це представники таких наукових галузей як філологія, статистика, інформатика, музична освіта.
Міжнародні проекти і гранти, які реалізовувалися у 2017 році
ЦДПУ ім. В. Винниченка у складі міжнародного консорціуму 10 університетів європейських країн продовжує реалізацію міжнародного проекту «Програма підготовки Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями» («Gender Studies Curriculum: A Step for Democracy and Peace in EU-neighbouring countries with different traditions» за підтримки програми ERASMUS+. У результаті роботи проектної групи у 2017 році 7 викладачів університету підвищили кваліфікацію та обмінювалися досвідом роботи у проекті в університетах-партнерах у Литві, Тунісі та Угорщині.
Міжнародні наукові конференції
Протягом року в університеті проведено 8 міжнародних науково-практичних конференцій, участь в яких взяли вчені з Польщі, Литви, Туреччини, Великої Британії, Німеччини, Австрії та інших країн. Зокрема, це 11-а міжнародна науково-практична конференція «Мови і світ: дослідження та викладання» (факультет іноземних мов), 4-а міжнародна науково-практична онлайн-інтернет конференція: «Проблеми та інновації в природничій, технологічній та професійній освіті» (кафедра теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності), V міжнародна науково-практична конференція “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення” (кафедра музично-теоретичних та інструментальних дисциплін), міжнародна науково-практична конференція “Засоби і технології сучасного навчального середовища” (кафедра фізики та методики її викладання), ІІ міжнародна науково-практична конференція «Мистецький освітній простір у контексті формування сучасної парадигми освіти» (кафедра вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання), “Актуальні проблеми національного законодавства” (кафедра галузевого права; кафедра державно-правових дисциплін та адміністративного права) та І міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Іноземна мова у професійній підготовці спеціалістів: проблеми та стратегії» (кафедра лінгводидактики та іноземних мов).
Географія та тематика співробітництва із зарубіжними партнерами
Країна-партнер | Установа-партнер | Тема співробітництва | Документ, в рамках якого здійснюється співробітництво та термін його дії | Практичні результати від співробітництва |
---|---|---|---|---|
Австрія | Педагогічний інститут Штирія, м. Грац | Програма наукової співпраці та обмінів за програмами академічної мобільності | Угода про співробітництво у галузі освіти і науки (23.01.2017 - 23.01.2021) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання” (23-24 березня 2017 року) |
Австрія | Інститут теоретичного та прикладного перекладознавства при Грацькому університеті ім. Карла і Франца, м. Грац | Освітянський обмін, стажування з аспектів германістики | Угода про співробітництво у галузі освіти і науки (травень 2017 — травень 2020) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання” (23-24 березня 2017 року) |
Австрія | Віденський Університет, м. Відень | Освітянський обмін, стажування з аспектів германістики | Угода про співробітництво у галузі освіти і науки (06.11.2017 - 06.11.2022) | Стажування ст. викладача факультету іноземних мов Данільченко С.В. на факультеті філологічних та культурних вчень (01.02.2017 — 01.07-2017) |
Бельгія | Левенський католицький університет | Реалізація спільних проектів у галузі викладання та наукових досліджень, короткостроковий обмін професорсько-викладацьким складом, аспірантами та докторантами | Договір про співробітництво (01.10.2016-01.10.2021) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання” (23-24 березня 2017 року), проведення наукового семінару запрошеним професором Люком Ван Доорслаєром |
Білорусь | Брестський державний університет імені А.С. Пушкіна | Розробка спільних науково-практичних міжнародних проектів | Договір про співробітництво (26.11.2012 - 26.11.2017) | Співорганізатор інтернет-конференції "Проблеми та інновації в природничо-математичній, технологічній та професійній освіті" (17-21 квітня 2017року) |
Білорусь | Освітній заклад «Барановицький державний університет» | Реалізація спільних науково-дослідних проектів, обмін досвід передових технологій навчання, обмін викладачами, молодими вченими, студентами | Договір про співпрацю (24.10.2016 -24.10.2021) | Публікації викладачів університету у матеріалах III Міжнародної науково-практичної конференції “Непрерывное технологическое и эстетическое образование: тенденции, достижения, проблемы» |
Ізраїль | Університетський центр Аріель в Самарії | Обмін досвідом з підготовки кваліфікованих фахівців, публікація спільних наукових розробок | Договір про співробітництво від 25.10.10 (безстроковий) | Співорганізатор міжнародної конференції "Мистецький освітній простір в контексті сучасної парадигми освіти" (13-14.12.2017), подано до друку публікації викладачів |
Ізраїль | Коледж Аль-Касемі, м. Бака Аль Гарбія | Обмін досвідом з підготовки фахівців, публікація спільних наукових розробок | Договір про співробітництво (24.04.2017 -24.04.2022) | Участь професора Шандрук С.І. у міжнародній конференції “Professional and Cultural Identity in a Changing Sociopolitical Reality” (18-19.04.2017) |
Латвія | Даугавпилський університет, м. Даугавпилс | Розробка спільних науково-практичних міжнародних проектів | Договір про співробітництво (24.05.2013 -24.05.2018) | Співорганізатор міжнародної конференції "Мистецький освітній простір в контексті сучасної парадигми освіти" (13-14.12.2017) |
Литва | Університет освітніх наук, м. Вільнюс | Діалог та співробітництво у сфері наукових досліджень | Договір про співробітництво (14.01.2014 - 14.01.2019) | Співорганізатор міжнародної конференції "Мистецький освітній простір в контексті сучасної парадигми освіти" (13-14.12.2017) |
Німеччина | Інститут перекладу та міжмовної комунікації технічного університету, м. Кельн | Освітянський обмін, стажування з аспектів германістики | Договір про співробітництво (01.10.2015 -01.10.2020) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання” (23-24 березня 2017 року) |
Німеччина | «Гете-інститут», м. Берлін | Проведення мовних курсів у сфері позашкільних занять з німецької мови | Договір про співробітництво 18.05.2005 (безстроковий) | Участь викладачів кафедри практики германських мов у методичному семінарі для викладачів ВНЗ у м. Київ (січень 2017) |
Німеччина | Університет міста Ульм | Освітянський обмін та організація спільних проектів | Договір про співробітництво 15.10.2008 (безстроковий) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання” (23-24 березня 2017 року); стажування доцента кафедри німецької мови і методики її викладання Пянковської І.В. з 22.05.2017 по 19.08.2017 |
Польща | Університет інформатики та прикладних знань, м. Лодзь | Обмін науковою інформацією, викладачами, підготовка і підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів; спільна підготовка науково-метод. літератури | Договір про співробітництво (20.01.14 -20.01.2019) | Співорганізатор інтернет-конференції "Проблеми та інновації в природничо-математичній, технологічній та професійній освіті" (17-21 квітня 2017року) |
Польща | Університет суспільних наук (м. Лодзь) | Освітянський обмін та організація спільних проектів | Договір про співробітництво (20.01.17 - безстроково) | Стажування викладачів мистецького факультету |
Польща | Фундація “Центрально-європейська академія навчань та сертифікації” (CEASC) (м. Бидгощ) | Освітянський обмін та організація спільних проектів | Договір про співробітництво (15.11.17 -15.11.2020 | Стажування викладачів мистецького факультету |
Польща | Вроцлавський університет (м. Вроцлав) | Освітянський обмін та організація спільних проектів | Договір про співробітництво (20.10.17 - безстроково) | Участь у роботі міжнародної конференції “Мова та мовознавство без кордонів” професорів кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Семенюк О.А. та Білоус О.М. |
Польща | Гданський університет (м. Гданськ) | Освітянський обмін та організація спільних проектів | Договір про співробітництво (20.10.17 -20.10.2022) | Участь професора Растригіної А.М. у Міжнародній конференції “Around Arts: To be a teacher – to be a student – to be a future prospect” (23 - 25.10.2017) |
Польща | Гуманітарна академія ім. Александра Гейштора в Пултуску | Обмін науковою інформацією, викладачами, підготовка і підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів; спільна підготовка науково-метод. літератури | Договір про співпрацю (07.12.2016 -07.12.2021) | Публікація завідувача кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Соболя Є.Ю. |
Польща | Природничо-гуманітарний університет в Сельдцях | Спільна науково-дослідна та науково-методична діяльність | Договір про співпрацю від 10.03.2016 (безстроковий) | Робота наукової лабораторії “Українсько-польська науково-дослідна лабораторія професійної успішності вчителя"; участь викладачів університету у ХV Международная научная конференция «Ориентации и предприятия в образовании» (г. Седльце, Республика Польша,
23-25 травня 2017); Друк колективної монографії "Edukacja bez granic dzieci, młodzieży i dorosłych". – Siedlce: АККА, 2017. – 322 s. (професор Довга Т.Я., доцент Чистякова Л.О. ) |
Польща | Поморська академія в Слупську | Спільна науково-дослідна та навчально-методична діяльність, академічний обмін викладачів та студентів, реалізація програми подвійний диплом, підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів | Договір про співпрацю (25.02.2016-25.02.2021) | Навчання студента музичного факультету за програмою подвійного диплому; академічний обмін студентів (16 студентів ЦДПУ ім. В.Винниченка 2017-2018 н.р.);
освітній візит професора та студентів Поморської академії по програмі короткочасного обміну (травень 2017); участь представників університету у “Зїзді координаторів програми студентського обміну та подвійного диплому” (22 — 27 травня 2017) |
Туреччина | Університет Мугла Сіткі Кочмана | Культурне, освітнє і наукове співробітництво | Договір про співпрацю (20.10.2016 -20.10.2021) | Співорганізатори міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Іноземна мова у професійній підготовці спеціалістів: проблеми та стратегії» (кафедра лінгводидактики та іноземних мов) 1-10 лютого 2017 року, освітній візит викладачів університету до Університету Мугла Сіткі Кочмана (17 — 23 жовтня 2017) |
Словаччина | Університет м. Жиліна | Обмін викладачами та студентами, організація спільних дослідницьких програм | Договір про співпрацю (03.10.2016 - 03.10.2021) | Наукові публікації викладачів факультету іноземних мов, наукове стажування ст. викладача Гундаренко О.В. протягом 2017-2018 н.р., підготовка проектної заявки участі у програмі ERASMUS + |
Словаччина | Університет Св. Кирила і Мефодія | Обмін науково-педагогічними працівниками, організація та участь у наукових заходах, обмін інформацією, навчальними матеріалами та публікаціями | Договір про співпрацю (11.07.2016 - 11.07.2021) | Публікації викладачів кафедри лінгводидактики та іноземних мов; підготовка проектної заявки участі у програмі ERASMUS + |
Чехія | Університет Яна Евангеліста Пуркіне м. Усті-над-Лабем | Розробка спільних науково-практичних міжнародних проектів | Договір про співробітництво від 15.09.09 (безстроковий) | Співорганізатор міжнародної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення” (26-27 квітня 2017 року) |