Черговий випуск журналу "Рідна школа" присвячений досвіду роботи структурних підрозділів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
До уваги викладачів та студентів, вийшов друком квітневий випуск науково-педагогічного журналу "Рідна школа", який присвячено досвіду роботи структурних підрозділів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. У випуску журналу опубліковано матеріали з досвіду роботи кафедр педагогіки та освітнього менеджменту й педагогіки дошкільної та початкової освіти, а також вступна стаття Олега Анатолійовича Семенюка, доктора філологічних наук, професора, ректора ЦДПУ ім. В. Винниченка "Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка: освітня місія".
У цьому випуску журналу теорію й методологію освіти у своїх публікаціях розкривають: Радул В. В., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту "Соціальна відповідальність як якісна характеристика особистості"; Галета Я. В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту "Соціальний розвиток особистості в умовах інформаційного суспільства"; Дубінка М. М., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту "Соціальне самовизначення старшокурсників: пошук підходів до розуміння".
Розділ "Методика. Практика. Експеримент" висвітлено у таких публікаціях: "Імідж-портрет учителя початкової школи: візуалізація професійних вимог та соціальних очікувань", автор кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Довга Т. Я.; "Розвиток ціннісного компонента інформаційної культури майбутніх учителів історії" - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Бабенко Т. В.; "Ергономічний підхід до організації інтер'єру класу" - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Прибора Т. О.; "Побут та традиції в системі формування естетичної культури майбутніх учителів" - доктор педагогічних наук, почесний професор кафедри кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти, заслужений працівник освіти України, лауреат обласної премії Василя Сухомлинського Мельничук С. Г.; "Проблема поєднання методів навчання у педагогічній теорії і практиці" - викладач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Андросова Н. М.; "Василь Сухомлинський про гармонію емоційно-образного та логіко-розумового у вихованні дитини" - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Баранюк І. Г.
Педагогічний ретродосвід представлено у статтях: Радул О. С., доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти "Народна педагогіка східних слов'ян про вікові періоди життя дитини"; Ткаченко О. М., доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти "Ігровий дитячий фольклор у змісті етнопедагогічної компетентності вчителя-вихователя"; Кравцової Т. О., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та освітнього менеджменту "До проблеми наукового обґрунтування феномена особистості"; Окольничої Т. В., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та освітнього менеджменту "Внесок Зенона Кузелі у вивчення виховних традицій українців".
Загальносвітовий контекст освіти є предметом розгляду Савченко Н. С., доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки та освітнього менеджменту у публікації "Сучасна практика позашкільної освіти в Україні та Польщі: порівняльний аналіз" та Язловецької О. В., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та освітнього менеджменту у статті "Фізичне виховання і спорт у шкільній освіті європейських країн".
Ознайомитися з публікаціями можна на сторінках журналу “Рідна школа” 2017 року, номер 3/4, який зберігається в універсальному читальному залі на другому поверсі бібліотеки ЦДПУ ім. В. Винниченка.
За бажанням авторів повні тексти статей можна розмістити в інституційному репозитарії.
Звертайтесь до бібліотеки (кімната 1-4) або пишіть на адресу [email protected]