Криниця маминого серця
У другу неділю травня в Україні і ще кількох десятках країн традиційно відзначають День матері. Свято виникло на початку XX століття, коли ідею Міжнародного дня матері висунула американка Анна Джарвіс у пам’ять про свою небіжчицю матір. Врешті вона домоглася, щоб це свято 1914 року офіційно визнали у США, а згодом і в багатьох інших країнах. В двадцяті роки День матері почала святкувати українська діаспора в Канаді, а потім воно неофіційно поширилося і на Західну Україну. Після приходу радянської влади свято заборонили. З 1990 року, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, День матері повернувся в Україну.
Людство вбачає у матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає своїм діткам. В її руках продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Напевне, травень не випадково обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки зверталися за допомогою та заступництвом. День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов.
Універсальний читальний зал теж долучився до святкування і підготував виставку «Криниця маминого серця». Відвідайте нашу виставку і не забудьте привітати своїх найрідніших матусь.