Всесвітній день авіації та космонавтики
В Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України. До цього свята в бібліотеці експонуються книжкові виставки , які знайомлять читачів з досягненнями у галузі космонавтики не тільки України, а й усієї світової спільноти:
– «Космос-вчора, сьогодні, завтра» (універсальний читальний зал),
– «Безкінечні шляхи Всесвіту» (абонемент фізико-математичного факультету).
Космос-вчора, сьогодні, завтра
Сьогодні Україна продовжує розвиватися як космічна держава. За загальною кількістю запусків космічних апаратів на навколоземні орбіти наша держава посідає 5-7 місце у світі. Конструкторське бюро разом із «Південмашем» розробило, виготовило і вивело на орбіту понад 400 космічних апаратів. Сьогодні учасниками Міжнародної академії астронавтики від України є 16 академіків та 10 членів-кореспондентів: 2014 року наша держава посіла 10 місце серед країн-лідерів за чисельністю науковців, які є членами МАА.
Сучасні виклики планетарного масштабу ставлять перед конструкторами, вченими завдання дедалі більшої складності. Це, зокрема, вивчення космосу із застосуванням робототехніки, протиастероїдний захист Землі, видалення так званого космічного сміття з навколоземних орбіт... Плідно працюючи над проектами, українці і в майбутньому забезпечують Україні статус космічної держави.
Виставка представлена в рубриках:
– перші кроки людства в освоєнні космічного простору;
– історія розвитку космонавтики;
– засоби та методи астрономічних досліджень;
– аерокосмічна техніка 20 – 21 століття.
Безкінечні шляхи Всесвіту
У 1961 році відбувся перший вдалий політ людини в космос, а вже у 1969 астронавти побували на Місяці. Зараз космічні супутники досліджують Сонце, планети, галактики, чорні діри, Всесвіт в цілому. На даний момент деякі штучні супутники перебувають уже за орбітою Плутона.
Виставка висвітлена в трьох розділах: в загальному розділі «Безкінечні шляхи Всесвіту» представлені книги, які дають інформацію про космос в цілому. А саме: «Планета Земля из космоса», «Покорение космоса», «Космос». До другого розділу виставки ввійшли книги про життєвий шлях і наукову діяльність основоположників космонавтики: К. Е. Ціолковського, С. П. Корольова, Ю. В. Кондратюка. Кожен, хто цікавиться питаннями створення перших повітряних апаратів, польотів на кораблях-супутниках, відчуттями космонавтів за межами Землі, зможе знайти відповіді в даних книгах. В заключному розділі виставки «Сини голубої планети» розміщена детальна інформація про видатних космонавтів: Юрія Гагаріна, Павла Поповича, та інших. Книги містять інформацію про життя та подвиги космонавтів, знайомлять з спогадами учасників космічних польотів, описують враження очевидців.