lib_logo

Бібліотека ЦДУ ім. В.Винниченка

На допомогу студенту-філологу

Для забезпечення потреб навчального процесу факультету філології та журналістики абонемент № 1 бібліотеки представляє до уваги користувачів виставку «На допомогу студенту-філологу». Унікальні видання діалектологів – класиків С.П. Бевзенка, Й.О. Дзендзелівського, Ф.Т. Жилка забезпечують вивчення дисципліни «Українська діалектологія». Різноманітність фонду бібліотеки представляє і 4-томний монографічний опис наріччя української мови «Говірка села Машеве Чорнобильського району», і монографія Ф.Т. Жилка «»Нариси української діалектології», тощо.

Підрозділ виставки «Текстографія української діалектної мови» знайомить майбутніх філологів з текстами, записаними фонетичною транскрипцією, які в перспективі будуть творитися ними під час лінгвістичної (діалектологічної) практики.

Діалектизми у художніх творах Лесі Українки, Івана Франка, Марка Вовчка, Івана Нечуя-Левицького, Анатолія Свидницького, Юрія Федьковича можуть використовуватись у підготовці до підготовці до практичних занять і відтак рекомендовані викладачем доцентом Т.В. Громко.

Студенти мають можливість користуватись представленими виданнями як на абонементі, так і в читальних залах бібліотеки.