lib_logo

Бібліотека ЦДУ ім. В.Винниченка

Зодчий нашого міста

До 150-річчя з  дня народження Якова Васильовича Паученка універсальний читальний зал представляє виставку «Зодчий нашого міста». На ній ви можете ознайомитись з роботами видатного митця. Головним заняттям у житті Якова Паученка стала архітектурна творчість у рідному місті. Йому судилося стати одним з тих зодчих, які створили неповторний, модерновий архітектурний ансамбль історичного центру Єлисаветграда. За проектами Паученка було збудовано чимало будівель міста. Архітектор прагнув привнести в провінційне місто дух культури і мистецтва. Загалом Яків Васильович побудував понад 20 об’єктів, зафіксованих документально, які і зараз радують нас своєю красою.

Я́ків Васи́льович Пауче́нко (народився 21 березня 1866 року в місті Єлисаветграді — †29 жовтня 1914,)— визначний український кіровоградський архітектор. Навчався у вечірніх рисувальних класах П. О. Крестоносцева при Єлисаветградському земському реальному училищі. Закінчив Московське училище живопису, скульптури та архітектури (1893). За архітектурний проект на річному екзамені удостоєний Малої Срібної Медалі. Автор проектів значного числа будівель у місті (забудова наприкінці XIX — початку ХХ ст.ст.).