Програма кандидата на посаду голови профспілкового комітету

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Горської О. О.

І.  Захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки

• Здійснювати роботу профспілкового комітету відповідно до чинного Колективного договору, реалізувати всі соціальні пільги та гарантії для членів профспілки.

• Контролювати дотримання чинного законодавства під час прийняття, звільнення, проведення конкурсу на посади членів профспілки.

• Відповідно до законодавства контролювати вчасне нарахування зарплат і встановлених виплат надбавок, доплат, премій та інших виплат членам профспілки.

• У зв’язку зі змінами в законодавстві розробити механізм розрахування ставок для науково-педагогічних працівників і всіх інших категорій працівників ЦДПУ ім. В. Винниченка та ввести його до Колективного договору як локальний нормативно-правовий акт.

• Ініціювати створення економічного відділу або уведення до структури бухгалтерії посади економіста для компетентного обрахування потрібної кількості ставок, щоб забезпечити ефективну роботу університету.

• У визначенні рейтингу науково-педагогічних працівників домогтися нарахування балів гарантам та розробникам освітніх програм, удосконалити систему обрахування балів, змінивши пріоритети на користь значущості виконаних видів роботи для загального рейтингу університету з-поміж інших закладів вищої освіти.

• Удосконалити механізм обрання на посади науково-педагогічних працівників, що дозволить максимально усунути суб’єктивний фактор.

• Співпрацювати з профспілковими комітетами інших навчальних закладів вищої освіти в розв’язанні нагальних питань, пов’язаних із соціально-економічним захистом членів профспілки.

• Відповідно до Статуту (п.6.7.) для швидкого реагування на протизаконні дії, пов’язані з порушенням соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки ЦДПУ ім. В. Винниченка, створити страйковий комітет та страйковий фонд профспілки університету.

ІІ.  Сприяння поліпшенню умов праці членів профспілки

• Контролювати відповідність температурного режиму в навчальних корпусах університету санітарно-гігієнічним нормам та дотримання умов безпечної праці членів профспілки.

• Для економії коштів за енергоресурси разом з адміністрацією університету вивчити питання щодо переходу окремих корпусів університету на автономне опалення та забезпечення альтернативними джерелами світла.

ІІІ.  Інформування членів профспілки та юридична допомога

• Проводити систематичне юридичне консультування членів профспілки на базі створеної при профспілковому комітеті «Юридичної служби» з питань трудового законодавства.

• Постійно інформувати членів профспілки про діяльність галузевої профспілки, профкому університету та викладати її результати на сайті університету.

• Результативність діяльності профспілкового комітету за напрямами роботи визначати проведенням періодичних соціологічних опитувань з-поміж членів профспілки й ураховувати їх у координуванні роботи профбюро.

IV.  Реалізація прав членів профспілки у галузі охорони здоров’я та медико-соціальної допомоги

• Забезпечувати реалізацію прав членів профспілки з охорони здоров’я: проводити профілактичні медичні огляди членів профспілки університету з-поміж різних категорій працівників, оздоровлювати членів профспілки на базі санаторію-профілакторію «Юність» та сприяти оздоровленню членів профспілки в інших санаторно-оздоровчих закладах країни; здійснювати контроль за їх дотриманням.

• При профспілковому комітеті запровадити роботу «Психологічної служби» для створення комфортного середовища й оптимальної взаємодії між працівниками університету, охорони психічного здоров’я й надання психологічної та соціальної підтримки членам профспілки.

• Продовжити практику організації й проведення активного відпочинку членів профспілки та членів їхніх сімей, залучати їх до участі в туристичних поїздках та екскурсіях.

• Продовжити традицію організації літнього й зимового оздоровлення членів профспілки університету та членів їхніх сімей.

• Залучати членів профспілки та членів їхніх сімей до занять з фізичної культури й спорту, активної участі в спортивних заходах, організованих профспілковим комітетом.