• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Профком

Робота із ветеранами університету

Постійна комісія «Турботи і милосердя» профкому головним своїм завданням уважала реальне забезпечення умов для розвитку і розширення громадської діяльності всіх категорій ветеранів, пенсіонерів, а також активної їхньої участі в морально-етичному, трудовому житті університету.

Станом на 1 січня 2024 року на обліку перебувають 180 ветеранів університету та 38 осіб пенсійного віку, що продовжують працювати.

3

Вагоме місце в діяльності комісії відводилося роботі з пенсіонерами, що продовжують працювати, а також ветеранами, які перебувають на заслуженому відпочинку і потребують особливої уваги, оскільки вони не мають постійного контакту та спілкування з колективом, у якому раніше працювали. З цією метою комісія та профком здійснювали різноманітні форми роботи.

Значну роботу з ветеранами університету комісія проводила разом із Радою ветеранів. За всебічного сприяння профкому, Ради ветеранів університету в навчальному закладі систематично і цілеспрямовано проводиться діяльність із ветеранами й пенсіонерами щодо їх соціального захисту, а активна життєва позиція ветеранів сприяє забезпеченню патріотичного виховання студентської молоді на кращих традиціях поколінь викладачів та студентів університету.

У всіх структурних підрозділах забезпечено облік ветеранів університету та створення постійного їхнього реєстру за встановленою формою, де своєчасно й повно відображаються кількісні та якісні зміни як у цілому, так і персонально по кожному ветерану. Ветерани навчального закладу завжди запрошуються на університетські заходи, організовуються привітання ветеранів і пенсіонерів з нагоди державних свят, вшанування їхніх ювілеїв, а в скрутні моменти життя надається матеріальна допомога.

Профспілкові органи факультетів та структурних підрозділів університету, а також члени Ради ветеранів підтримують постійний зв’язок у телефонному режимі з пенсіонерами, які не працюють, а за можливості відвідують особисто та з’ясовують проблемні питання і сприяють їхньому розв’язанню.

За звітний період комісія підіймала багато актуальних питань стосовно надання пенсіонерам, що знаходяться на заслуженому відпочинку, додаткових соціальних пільг і послуг згідно зі статутом університету та колективним договором, надавала консультації пенсіонерам щодо пільг, виплати компенсацій і допомоги, передбачених чинним законодавством.

Варто зазначити, що санаторій-профілакторій університету за підтримки профкому надає допомогу ветеранам і пенсіонерам у лікувальні та профілактичних заходах. Протягом року пенсіонери, що вже не працюють, але перебувають на профспілковому обліку, за бажанням оздоровлювалися в ньому, а 30 % сплаченої вартості за лікування компенсував профком.

Пенсіонери, які були в минулому членами профспілки й перебували на обліку профспілки, за Положенням залишаються її членами та користуються всіма пільгами. Ті з них, хто звернувся до профкому за наданням матеріальної допомоги у зв’язку з проходженням лікування, оздоровленням чи ювілеями, отримали їх нарівні з членами профспілки, що працюють.

При університеті вже понад 30 років працює Академія ветеранів «Аве, Салюс», якою керує голова комісії доцент В. І. Владимирова. У 2023 році Академія розпочала заняття з першої лекції, присвяченої історії Української державності, яку прочитав доктор історичних наук, професор О. А. Житков. Загалом, крім лекцій, слухачі відвідували тематичні виставки краєзнавчого та художнього музеїв.

4 result

Доцільно зазначити, що у 2024 році відзначається ювілейна дата від дня заснування організації, і як зазначено у свідоцтві про державну реєстрацію «Аве, Салюс», основною метою діяльності її є моральна підтримка ветеранів війни та праці. Створювали цю організацію О. М. Цигульська – колишній голова профспілки нашого навчального закладу, В. Г. Барабаш та В. І. Владимирова. Того часу це було єдине на всю Україну громадське об’єднання для пенсіонерів. Слухачами Академії на той час було близько 50 наших викладачів та співробітників, які слухали цікаві лекції з народної медицини, походження всесвіту, системи оздоровлення людини та багато інших. На жаль, багато слухачів відійшли у вічність і на сьогодні їх значно менше, але робота продовжуються. Академія ветеранів «Аве, Салюс» завжди відкрита для тих, хто бажає мати фізичне здоров’я, бадьорий дух і гарний настрій.

Станом на 01.01.2023 року ветеранів університету нараховується до 200 осіб. В усіх структурних підрозділах забезпечено облік ветеранів університету та створення постійного їх реєстру за встановленою формою, у якій відображаються кількісні та якісні зміни.

1 result

Вагоме місце відводилося роботі з ветеранами, які вже не працюють і потребують особливої уваги, оскільки вони не мають постійного контакту та спілкування з колективом, у якому вони раніше працювали.

У зв’язку з тим, що ветерани, які не працюють, складно переживають епідемію COVID-19 та військові події, представники профспілки не залишали їх без своєї турботи, регулярно телефонували, з’ясовували проблемні питання та допомагали в їх вирішенні.

Пенсіонери, які були в минулому членами профспілки за Положенням залишаються її членами та користуються всіма пільгами. Ті з них, хто звернувся до профкому за наданням матеріальної допомоги, отримали їх нарівні з членами профспілки, які працюють.

Ветерани навчального закладу завжди запрошуються на університетські заходи. Організовуються привітання ветеранів і пенсіонерів з нагоди державних свят, вшанування їхніх ювілеїв. Керівники структурних підрозділів університету та представники профспілки підтримують постійний зв’язок із пенсіонерами, які перебувають на заслуженому відпочинку, як у телефонному режимі, так і відвідують їх та надають посильну допомогу.

2

За звітний період комісія «Турботи та милосердя» розглянула актуальні питання надання пенсіонерам, які вже не працюють, додаткових соціальних пільг і послуг. Одинадцятьом малозабезпеченим ветеранам видали сертифікати на суму 750 грн для придбання господарчих товарів. За участі студпрофкому організовано волонтерську групу студентів із надання одиноким пенсіонерам допомоги. Ветерани університету брали активну участь у купівлі військового займу. Рада ветеранів університету готує інформацію до Книги пам’яті героїв-студентів та працівників університету, які віддали життя за Перемогу України, а також книгу вшанування професорсько-викладацького складу, які в минулому працювали в університеті.

Комісія турботи та милосердя профкому в складі голови: Н. А. Калініченко, членів комісії: Т. П. Гайворонської, В. І. Владимирової працювали з пенсіонерами, ветеранами університету. За звітний період з 2015–2019 роки Рада ветеранів університету, яка була створена за сприяння профспілки університету; яку очолює доктор педагогічних наук, професор С. Г. Мельничук, об’єднує 120 пенсіонерів, які пропрацювали в університеті понад 20 років та пенсіонерів, які продовжують працювати. За всебічного сприяння, профкому, ректорату університету в навчальному закладі розгорнуто цілеспрямовану роботу з ветеранами й пенсіонерами щодо їхнього соціального захисту, а їхня активна життєва позиція, сприяє забезпеченню виховання студентської молоді.

Створено умови для розвитку і розширення громадської діяльності всіх категорій ветеранів, пенсіонерів, а також активної участі в морально-етичному, трудовому житті університету. За всебічного сприяння профкому університету в навчальному закладі розгорнулася цілеспрямована робота з ветеранами й пенсіонерами щодо їхнього соціального захисту, а активна життєва позиція ветеранів сприяла забезпеченню патріотичного виховання студентської молоді на кращих традиціях поколінь викладачів та студентів університету. Забезпечено в усіх структурних підрозділах облік ветеранів Університету та створення постійного їхнього реєстру за встановленою формою, де своєчасно, достовірно, повно відображаються кількісні та якісні зміни як у цілому, так і персонально по кожному ветерану. Представників Ради ветеранів введено до складу профкому Університету.

DSC02706 result

Радою ветеранів та профкомом Університету організовано привітання ветеранів і пенсіонерів з нагоди державних свят, вшанування їх з нагоди ювілеїв. Традиційно щороку Рада ветеранів спільно з профкомом та ректоратом у день заснування університету, працівників освіти, людей похилого віку та Дня Перемоги в Другій світовій війні запрошують ветеранів на святкові концерти та святкові вогники. Керівники структурних підрозділів Університету підтримують постійний зв’язок у телефонному режимі з непрацюючими пенсіонерами, відвідують одиноких ветеранів, з’ясовують проблемні питання та допомагають у їх розв’язанні. Профілакторій університету за клопотанням Ради ветеранів та підтримки профкому надає допомогу ветеранам і пенсіонерам у лікувальні та профілактичних заходах. Профком та Рада ветеранів забезпечують допомогу сім’ям в організації похорон ветеранів, які померли.

Ветерани навчального закладу завжди запрошуються на університетські заходи. За ініціативи профкому, Ради ветеранів щороку для ветеранів і пенсіонерів організовуються екскурсії до історичних та культурних місць України. На базі навчально-спортивного комплексу Університету проходять традиційні спартакіади здоров’я, у яких беруть участь і пенсіонери.

DSC04058 result

За звітний період Рада ветеранів університету піднімала багато актуальних питань, зокрема: про створення музею університету, про затвердження Положення про встановлення меморіальних дощок, про порушення питання перед міською владою про реставрацію пам’ятника воїнам 2-ї світової війни біля обласного драматичного театру тощо. За ініціативою Ради ветеранів встановлено меморіальну дошку колишньому ректору Ф. Г. Овчаренку.

DSC05644 result

Одним із напрямків роботи з ветеранами є діяльність Академії ветеранів «Аве, Салюс», якою керували за звітний період кандидат педагогічних наук доцент Г. С. Дідич та член профкому кандидат педагогічних наук доцент В. І. Владимирова. Робота Академії відбувається щорічно за двома семестрами відповідно затвердженої програми. Лектори-волонтери: Н. А. Калініченко, В. О. Романов , О. В. Чорний, В. В. Постолатій, знайомлять слухачів з різною цікавою тематикою.

Слухачі Академії у 2019 році виїздили на екскурсії визначними місцями Кіровоградщини. 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись