• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Профком

Про мотивацію молоді до членства в профспілку

В умовах воєнного стану і продовження російської агресії в Україну роль профспілкової організації як громадського інституту, добровільного об’єднання викладачів і співробітників університету ще більше зростає для колективного захисту людини, щоб не залишити її наодинці в стані психологічного, соціального стресу, матеріальної скрути, майбутньої невизначеності долі самого працівника і його родини. Недаремно людина, якщо до неї приходить горе чи негаразди, потребує підтримки, співчуття, допомоги, поради, доброго слова і просто уваги. Інакше можуть загостритися хронічні хвороби, психологічні розлади, панічні страхи, і, не дай Боже, випадки суїциду. Людина в стресових ситуація шукає підтримки насамперед родини, друзів, дехто знаходить відраду, відвідуючи релігійні організації, шукає допомогу в благодійників чи просто залишається наодинці зі своїми проблемами, запиваючи «горе» спиртним.

Нове у законодавстві України про охорону праці: нові виклики для служби охорони праці в умовах воєнного стану

В умовах воєнного стану залишаються чинними:

Стаття 41 (Закон про профспілки). Гарантії для працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів

Працівникам підприємств, установ або організацій, обраним до складу виборних профспілкових органів, гарантуються можливості для здійснення їх повноважень.

Зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного органу, членами якого вони є.

Про членство в профспілці та формування позитивної мотивації профспілкового членства

У кризових умовах, особливо під час воєнного стану, зростає роль колективного захисту людини, щоб не залишити її наодинці в стані психологічного, соціального стресу. У сенсі колегіального помічника роль профспілок поряд із волонтерськими, благодійними, релігійними та іншими громадськими організаціями зараз переосмислюється.

Виділимо декілька питання, що задають викладачі та співробітники університету, щодо переваг перебування в складі первинної профспілкової організації педуніверситету, чому треба вийти з профспілки або взагалі не вступати до неї.

Основні повноваження, права і напрями роботи профспілок у сфері охорони праці

  1. Відповідно до п.7.4.5. Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України (Додаток А). Перелік документації та матеріальних засобів, які перевіряються комісією з охорони праці згідно чинних законодавчих і нормативних документів

  2. Інформація про стан охорони праці в ЦДПУ ім. В. Винниченка

Заповнення лікарняного

Пам’ятка
Заповнення лікарняного: контрольні точки

* Фонд соціального страхування України.

Лицьовий бік бланка

Підставою для нарахування лікарняних є виданий та оформлений в установленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Контролює правильність заповнення лицьового боку лікарняного листа працівника його роботодавець. Давайте розглянемо, на що звернути увагу передусім.

Детальніше

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись