Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Ліцей "Науковий"

Підготовка до НМТ

Як і минулого року, замість зовнішнього незалежного оцінювання, випускники шкіл України будуть складати національний мультипредметний тест. Безсумнівно, ця подія викликає хвилювання у кожного 11-класника та його батьків. В першу чергу йдеться про необхідність швидко переключатися з одного предмета на інший, обмеженість у часі та нетривалий відпочинок між етапами тестування.

Поради учням під час карантину

karant 2                            karant 1 

Коронавірус, паніка і карантин. Як встояти психологічно? Поради психолога

  1. Під час епідемії дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ.

    Знання про те, як правильно поводитися у критичній ситуації, знижує тривогу.

  1. Намагайтеся не блокувати свої почуття.

    Боятися – нормально, відчувати безсилля, сумувати – теж.

    “Відключити почуття” означає перестати бути в контакті з собою. А це значить, рано чи пізно почуття дадуть про себе знати, тільки їхня сила може стати деструктивною.

  1. Що робити, якщо тривога зашкалює?

    Поглинаючи велику кількість інформації, ми піддаємося так званій соціальній тривозі.

    Завдяки інтернету і соцмережам, події, що відбуваються на іншому кінці планети, сприймаються так, ніби вони відбуваються у нас вдома. Така розмитість кордонів посилює занепокоєння і почуття незахищеності.

    Справитися з ними допоможе елементарна інформаційна гігієна. Намагайтеся обмежити кількість інформації, яку ви споживаєте, зменшіть кількість часу, проведеного за читанням новин і в соцмережах.

  1. Знаходьте час тільки для себе і наповнюйте себе ресурсом.

    Цей пункт особливо важливий для батьків, які перебувають на карантині з маленькими дітьми.

    Турбота про тих, хто від нас залежить – складна фізична і емоційна робота, яка вимагає багато ресурсів. Якщо їх не поповнювати, ваш сосуд швидко вичерпається, і ви відчуєте емоційне вигорання.

  1. Сон. Фізичні навантаження (так-так!). Регулярна здорова їжа. Задоволення.

    Всі ці речі здаються банальними, але допомагають справлятися навіть з сильними стресами.

    Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний (бажано не менше 8 годинний) сон піднімає настрій, зміцнює пам’ять і знижує больові відчуття.

    Автор популярної книги “У пастці депресії” Алекс Корб пояснює, як під впливом сильного або тривалого стресу порушується робота мозку і формується “спадна спіраль” депресії.

    Рекомендую прочитати цю книгу повністю, в ній багато корисних порад про те, як впоратися з депресивними і тривожними станами.

    До речі, додатковий час для читання і навчання може стати непоганим бонусом під час карантину.

Поради психолога щодо успішної профорієнтації учнів старшої школи

prof1    prof2 

 

Поради психолога щодо успішної профорієнтації учнів старшої школи

Поради випускникам: як готуватись до зовнішнього незалежного оцінювання

Підготовка.

  1. Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть з робочого столу зайві речі, зручно розкладіть необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці, ручки.

  2. Можна ввести в інтер’єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, так як вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього достатньо буде будь-якої картинки в цих тонах.

  3. Складіть план занять. Для початку визначте: хто ви – “сова” чи “жайворонок”, і залежно від цього максимально використайте ранкові чи вечірні години. Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні буде вивчатися. Не взагалі: “трішки понавчаюсь”, а які саме розділи та теми.

  4. Почніть з самого складного, з того розділу, який знаєте гірше всього. Але якщо вам складно “розкачатися”, можна розпочати з того матеріалу, який вам більше всього цікавий і приємний. Можливо, поступово ввійдете в робочий ритм, і справа піде.

  5. Чергуйте заняття і відпочинок, десь, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин – перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ. Не потрібно намагатися прочитати і вивчити напам’ять весь підручник. Корисно складати плани, схеми, бажано на папері. Плани корисні і тому, що їх легко використовувати під час повторення матеріалу.

  6. Виконуйте як можна більше різних друкованих тестів по обраних предметах. Ці тренування познайомлять вас з конструкціями тестових завдань.

  7. Тренуйтесь з секундоміром в руках, засікайте час виконання тестів.

  8. Під час підготовки, ніколи не думайте про те, що не справитесь з завданням, а навпаки, в думках намалюйте собі картину тріумфу.

  9. Залиште один день перед ЗНО для того, щоб знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупиняючись на самих складних запитаннях.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись