• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
 • (0522) 32-17-18

Ліцей "Науковий"

Інформація для вступу 2024

baner2023n

Комунальний заклад «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради» оголошує конкурсний набір учнів, які закінчили 8-й клас та випускників 9-х класів закладів загальної середньої освіти міста Кропивницького, Кіровоградської та інших областей України до 9-го класу та 10-х профільних класів:

 • фізико-математичного,
 • правового,
 • іноземної філології,
 • української філології,
 • біолого-хімічного,
 • мистецького.

Оновлена інформація 2023

Реєстрація на конкурсні випробування здійснюється батьками учнів або особами, що їх замінюють у період з 01 лютого 2024 р. по 31 травня 2024 р. (включно).

Реєстрація відбувається в онлайн-форматі:

 

Для реєстрації необхідно:

 1. Батькам написати заяву про участь дитини у конкурсному випробуванні.
 2. Надати копію табеля про успішність дитини за І-й семестр поточного навчального року.
 3. Надати копію паспорта дитини (у разі відсутності – копію свідоцтва про народження).

 Графік 2024


Інформація про заклад та вступ
 1. Інформація про заклад та вступ 2024
 2. Правила конкурсного приймання учнів до ліцею 2024
Матеріали для підготовки до конкурсних випробувань

Навчальні програми:

Приклади завдань:

20pyt

 1. Яка вартість навчання?

  Вартість навчання (оплата за додаткові освітні послуги) у 2024-2025 навчальному році складатиме 5000 грн. за рік.

 2. Що таке додаткові освітні послуги?

  Додаткові освітні послуги надаються в ліцеї для забезпечення більш глибокого і комплексного навчання. Ці послуги включають викладання предметів, які не входять до основної програми навчання, а також оплату за оренду приміщень університету, в яких проходить освітній процес.

 3. Чи є у Вас гуртожиток?

  У ліцеї «Науковий» немає гуртожитку.

 4. Яка форма навчання у цьому навчальному році і яка планується на наступний рік?

  У цьому навчальному році форма навчання є змішаною – діти навчаються очно й дистанційно, чергуючись тиждень-тиждень. На наступний навчальний рік організація освітнього процесу буде залежати від безпекової ситуації, але очний обсяг занять не планується менше, ніж в цьому році.

 5. Чи є в ліцеї укриття?

  Так, в ліцеї є укриття, яке відповідає вимогам законодавства України. Є підписаний акт оцінки приміщення щодо можливості його використання як найпростішого укриття.

 6. На якій платформі працює ліцей у разі дистанційного навчання?

  На платформі Google Classroom. Використовується електронний журнал «Єдина Школа».

 7. Чи можна складати вступні іспити онлайн, перебуваючи за кордоном?

  Ні, складання вступних іспитів в ліцей можливе тільки в очному форматі. Якщо на якомусь з профілів залишатимуться вільні місця, то буде оголошено додатковий набір, але також у форматі очних іспитів. Дата і час проведення такого заходу будуть повідомлені додатково.

 8. Чи є пільги щодо оплати за навчання?

  У зв’язку з тим, що ліцей «Науковий» знаходиться в приміщенні університету на умовах оренди, пільги щодо оплати за навчання відсутні. Проте, в іншому корпусі ліцею за адресою вул. Коваленка, 9а (колишнє НВО №18) можна навчатися на безкоштовній основі.

 9. Чи є пільги щодо вступу?

  Згідно з пунктами 3.12. і 3.13. Правил конкурсного приймання учнів до ліцею «Науковий» учні-випускники 9-х класів, які були учасниками міжнародних олімпіад, конкурсів, призерами III-IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також призерами II та III етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук поточного навчального року або отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, звільняються від одного випробування з виставленням до протоколу максимальної кількості балів за даний іспит. В такому випадку необхідно підтвердити дане досягнення документом не пізніше, ніж за один день до дати проведення вступних випробувань.

  Якщо дитина до дня проведення іспитів не отримає документ про освіту, можна надати:

  • Оригінал табеля навчальних досягнень за 2023-2024 навчальний рік із підписом директора і печаткою закладу освіти. В табелі повинен бути запис «отримає свідоцтво з відзнакою».
  • Довідку з місця навчання про те, що учень/учениця отримає свідоцтво з відзнакою.
 10. В якому корпусі навчаються ліцеїсти?

  Ліцеїсти навчаються в корпусі № 5 ЦДУ ім. В. Винниченка (п’ятиповерхівка). Для деяких навчальних занять, які потребують лабораторних робіт, учні переходять до інших корпусів університету, де знаходяться відповідні факультети.

 11. Як краще підготуватися до вступних іспитів?

  Програма вступних іспитів повністю відповідає навчальній програмі за клас, в якому навчаються учні. Тому для успішної підготовки до вступних іспитів необхідно повторити матеріал, який вивчався протягом навчального року саме з тих предметів, з яких будуть проводитися іспити. Крім того, на нашому сайті є приблизний перелік питань, які будуть відображені у завданнях, а також приклади завдань (для тих, хто вступає до 10-х класів).

 12. Чи є в учнів класний керівник або куратор?

  Так, заклад працює за системою звичайного закладу загальної середньої освіти, тому в кожному класі є класний керівник.

 13. В яку зміну навчаються учні?

  У цьому році, як і в попередні, учні навчаються у першу зміну за парною системою. Якщо наступного навчального року заклад продовжить працювати у змішаному форматі, то діти також будуть навчатися в першу зміну.

 14. Який документ отримає дитина після закінчення ліцею?

  Після закінчення 11-го класу ліцею учні отримують свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти державного зразка.

 15. Який прохідний бал?

  Прохідний бал кожного року визначається на підставі результатів конкурсних вступних робіт. Учні, які набрали необхідну кількість балів та потрапили у встановлену кількість місць у класі, стають рекомендованими до навчання.

 16. Який конкурс в кожен клас?

  До 31 травня триває реєстрація на конкурсні випробування, тому наразі неможливо передбачити, скільки учнів будуть брати участь у конкурсі в конкретний клас.

 17. Які наші подальші дії після реєстрації?

  Після успішної онлайн-реєстрації на електронну пошту, яку ви вказали, приходять копії ваших відповідей, які автоматично внесені до нашої електронної бази. Для отримання оновлень стосовно вступної кампанії слід стежити за сайтом ліцею або його сторінками в соціальних мережах. У разі змін у датах або часі проведення конкурсних випробувань, ми надішлемо SMS-повідомлення на номер батьків (опікунів), який ви вказали під час реєстрації. Якщо ніяких повідомлень не надходить, а на сайті немає оновлень, це означає, що іспити проводяться у визначений день і час.

 18. Чи можна після ліцею вступити в ЦДУ ім. В. Винниченка без участі у вступній кампанії?

  Кожен рік Міністерство освіти і науки затверджує правила вступу до закладів вищої освіти, які можуть змінюватися щороку. Учні ліцею можуть брати участь в додаткових заходах, що проводяться на базі університету, таких як олімпіади та конкурси, що дають можливість набрати додаткові бали під час вступу. Однак, безпосередньо після закінчення ліцею, необхідно скласти НМТ (ЗНО) та пройти вступну кампанію відповідно до умов вступу до закладу вищої освіти.

 19. Чи можна подавати заявки на декілька профілів одночасно?

  Ні, не можна, оскільки іспити проводяться одночасно для різних профілів. У разі, якщо на якомусь з профілів будуть вільні місця, буде оголошено додатковий набір. Інформація про це буде оприлюднена додатково.

 20. Чи може дитина, яка не вивчала німецьку мову, вступати до класу іноземної філології?

  Навчальна програма класів іноземної філології передбачає продовження вивчення німецької мови учнями, які вчили її як другу іноземну з 5-го класу. Тому, якщо дитина не має досвіду вивчення німецької мови, для її навчання в класі іноземної філології можуть бути необхідні додаткові зусилля та мотивація. Окрім німецької мови, в класі іноземної філології також вивчається польська мова, яка вводиться з 10-го класу.


Телефони деканату ліцею: 
+380-93-452-54-85,
+380-522-35-13-55.

Долучайтеся до нас в соціальних мережах та слідкуйте за новинами закладу та вступної кампанії:

www.facebook.com/nauklitcey

www.instagram.com/nauklitcey

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись